ОСББ встановило сонячну електростанцію на даху будинку у Києві - які послуги будуть безперебійними для мешканців

Сонячна станція дозволить мешканцям багатоповерхівки отримувати освітлення, воду, робочі ліфти та інтернет під час знеструмлень в холодну пору року

сонячна електростанція
За роботу ліфтів та наявність світла в місцях загального користування мешканці заплатили по 1,7 тис грн з квартири

Київське ОСББ “Політех - Плаза”, що розташоване на Берестейському проспекті, встановило на даху багатоквартирного будинку сонячні панелі. Після вивчення різних способів і можливостей досягнення енергонезалежності зупинилися саме на цьому варіанті. Він, кажуть, гарантує мешканцям безперебійну роботу двох ліфтів, насосів водопостачання, освітлення місць загального користування.

Про яскравий приклад готовності та до опалювального сезону, і до складної зими 24 вересня повідомила ЕкоПолітика. В ОСББ «Політех - Плаза» кажуть, що серйозно замислилися  над енергонезалежністю будинку влітку, коли почалися регулярні відключення електроенергії. На зборах прийняли рішення скористатися програмою “Грін Дім”, яка передбачає відшкодування на встановлення сонячних станцій та супутнього обладнання або на встановлення теплових насосів та супутнього обладнання. “Політех - Плазу” цікавила сонячна електростанція.

Загальна вартість проєкту вийшла за рамки 1,3 млн грн, з яких 827 тис. грн у вигляді гранту виплатив Фонд енергоефективності за програмою “Грін Дім”. Обладнання складалося з інвертору загальною потужністю 24 кВт, сонячних панелей, які генерують майже 20 кВт сонячної енергії та акумуляторів, що накопичують майже 60 кВт. Вартість робіт для однієї квартири площею 60 м кв. склала 1700 грн.

Що отримали мешканці за ці гроші: безперебійне живлення двох ліфтів, насосів водопостачання, відеонагляду та обладнання всіх провайдерів, освітлення місць загального користування. Проте є ще й приємний прогноз: за інформацією Фонду енергоефективності, річна економія коштів на потреби електроенергії всього будинку складає 78,7 тис. грн. Річна економія енергії на потреби всього будинку — 18,2 тис. кВт-год/рік.  

Щодо програми “Грін Дім”, учасниками якої можуть стати ОСББ та ЖБК, грант, що надається Фондом енергоефективності, виплачується на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 70% прийнятної загальної вартості обладнання та 70% вартості сертифікації енергетичної ефективності будинку - перед поданням заявки на отримання гранту та після реалізації проєкту. Щодо суми, грант не може бути більш як 1 млн грн на встановлення системи сонячного електропостачання та 2 млн грн – на встановлення теплових насосів і понад 15 тис. грн – на сертифікацію енергоефективності. Якщо ж одночасно встановлюється і СЕС, і насоси, грант може бути виплачений у розмірі не більше 3 млн грн. 

Скільки годин світла матимемо взимку, і які з будинків будуть найбільш вразливими з погляду енергозбереження

Нагадаємо, в інтерв'ю, що днями вийшло на Інформаторі, Олексій Тихонов, що є радником заступника міського голови Києва, Петра Пантелеєва, поділився прогнозами щодо функціонування енергетичної системи Києва в холодну пору року, і передбачив, по скільки годин даватимуть світло киянам у найхолодніші місяці. Також він назвав найбільш вразливі з погляду енергетичної інфраструктури та теплообміну будівлі: ними виявилися звичайні 16-поверхівки.

Також ми писали, що, за прогнозами Олексія Тихонова, взимку на добу киянам даватимуть 4-6 годин світла. А для того, щоб будинки в Києві встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube