Бучанська громада знайшла спосіб забезпечити себе водою під час знеструмлень

Генератором потужністю 400 кВт оснастили очисні споруди одного з найбільших сіл Бучанщини, Гаврилівку

генератор
Енергонезалежність у цьому питанні особливо важлива, адже від якіскної роботи споруд залежить здоров'я людей

Напередодні зими громади Київської області посилюють свою енергетичну безпеку. Деякі самостійно залучають інвесторів та міжнародних партнерів, як, наприклад, Бучанська громада, де в липні під час тривалих відключень світла були проблеми з водопостачанням. Проте партнерські відносини з французьким бізнесом допомагають поступово підвищувати енергетичну незалежність - 24 вересня 2024 року громада отримала від благодійної організації «БФ «Україна-Монпельє» потужний дизельний генератор. 

Про це повідомили в КП “Бучасервіс”, яке надає комплексні послуги з управління житловим господарством населенню Бучанської міської територіальної громади. Генератором потужністю 400 кіловат забезпечили очисні споруди Гаврилівки, яка є одним з найбільших сіл у громаді. 

«Безперебійна робота очисних споруд – це не просто технічне питання, це питання здоров'я нашої громади та збереження довкілля. Дизельний генератор значно підвищить енергетичну незалежність та дозволить гарантувати безперервність водовідведення для наших мешканців», – зазначив керівник КП «Бучасервіс» Сергій Мостіпака.

Обладнання стане надійним, а головне, необхідним альтернативним джерелом живлення для забезпечення водопостачання. Адже липневий досвід відключень електроенергії показав, що і в Бучі, і в сусідньому Ірпені через довгі знеструмлення та значні навантаження на трансформатори резервуари не встигали набрати необхідний об’єм води. Тоді в обох містах були проблеми з тиском води у системі, були введені графіки обмеження водопостачання, і тому громади Київщини наразі шукають будь-які рішення для посилення власної енергетичної безпеки.

У Бучі встановлюють когенераційні установки для виробництва електрики та тепла

Як днями повідомляв Інформатор, у Бучі почали встановлювати першу когенераційну установку потужністю 5 МВт. Ще п’ять комплектів обладнання, яке цього року встановлять в громадах Київщини, чекають своєї черги. Воно дозволить одночасно отримувати електричну та теплову енергії від одного джерела з використанням газового або дизельного палива,або альтернативного біогазу, одержуваного з біологічних відходів.  Обладнання стане в нагоді під час тривалих відключень електроенергії не тільки для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, а й житлових помешкань. 

Крім того, ми писали, що КП "Київтеплоенерго" придбало 15 таких установок. Ці закупівлі були проведені з метою реалізації програми з енерговідновлення, яку навесні прийняла Київрада. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу. Втім, доведеться зачекати: за умовами тендеру, який виграла компаній зі Словаччини, кінцевий строк поставки установок - до завершення 2025 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube