Генератором потужністю 400 кВт оснастили очисні споруди одного з найбільших сіл Бучанщини, Гаврилівку
Напередодні зими громади Київської області посилюють свою енергетичну безпеку. Деякі самостійно залучають інвесторів та міжнародних партнерів, як, наприклад, Бучанська громада, де в липні під час тривалих відключень світла були проблеми з водопостачанням. Проте партнерські відносини з французьким бізнесом допомагають поступово підвищувати енергетичну незалежність - 24 вересня 2024 року громада отримала від благодійної організації «БФ «Україна-Монпельє» потужний дизельний генератор.
Про це повідомили в КП “Бучасервіс”, яке надає комплексні послуги з управління житловим господарством населенню Бучанської міської територіальної громади. Генератором потужністю 400 кіловатів забезпечили очисні споруди Гаврилівки, яка є одним з найбільших сіл у громаді.
«Безперебійна робота очисних споруд – це не просто технічне питання, це питання здоров'я нашої громади та збереження довкілля. Дизельний генератор значно підвищить енергетичну незалежність та дозволить гарантувати безперервність водовідведення для наших мешканців», – зазначив керівник КП «Бучасервіс» Сергій Мостіпака.
Обладнання стане надійним, а головне, необхідним альтернативним джерелом живлення для забезпечення водопостачання. Адже липневий досвід відключень електроенергії показав, що і в Бучі, і в сусідньому Ірпені через довгі знеструмлення та значні навантаження на трансформатори резервуари не встигали набрати необхідний об’єм води. Тоді в обох містах були проблеми з тиском води у системі, були введені графіки обмеження водопостачання, і тому громади Київщини наразі шукають будь-які рішення для посилення власної енергетичної безпеки.
Як днями повідомляв Інформатор, у Бучі почали встановлювати першу когенераційну установку потужністю 5 МВт. Ще п’ять комплектів обладнання, яке цього року встановлять в громадах Київщини, чекають своєї черги. Воно дозволить одночасно отримувати електричну та теплову енергії від одного джерела з використанням газового або дизельного пального, або альтернативного біогазу, одержуваного з біологічних відходів. Обладнання стане в пригоді під час тривалих відключень електроенергії не тільки для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, а й житлових помешкань.
Крім того, ми писали, що КП "Київтеплоенерго" придбало 15 таких установок. Ці закупівлі були проведені з метою реалізації програми з енерговідновлення, яку навесні прийняла Київрада. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу. Втім, доведеться зачекати: за умовами тендеру, який виграла компаній зі Словаччини, кінцевий строк поставки установок - до завершення 2025 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.