В Кличка кажуть, що справжнього блекаута у Києві ще не було, але є прямий ризик

Попри наявність власної генерації, столиця має величезну кількість споживачів і разом з кількома іншими великими містами передовсім Одесою та Львовом, перебуває в групі ризику з погляду енергетиків

Електроенергія блекаути відключення світла Київ
Попри те, що у Києві розташовані одразу дві потужні ТЕЦ, споживачів електроенергії стільки, що власної генерації вистачить на 2-3 години світла на добу

Попри масштабні обстріли, яким піддавався Київ, українській столиці досі вдавалося уникати справжнього блекауту в енергетиці. Втім, ризик існує, адже, попри наявність власної генерації, Київ має величезну кількість споживачів і разом з кількома іншими великими містами, передовсім, Одесою та Львовом, перебуває в "групі ризику". Спричинити ж блекаут може ракетна атака РФ на українську енергетичну інфраструктуру.

Про це розповів Інформатору в інтерв'ю Олексій Тихонов, радник заступника міського голови Києва, Петра Пантелеєва. За його словами, словом "блекаут" справжні блекаути були у Одесі, в Харкові та Херсоні. Це коли енергетична мережа міста відключається не на 50-70%, а повністю, на всі 100%.

"Що страшніше за все - це не коли відімкнені споживачі, а коли саме джерело "втрачає" споживача. Коли ТЕЦ-5 чи ТЕЦ-6 втрачає споживача, її захист відмикає саме джерело. Все припиняє роботу. Тоді треба поволі починати процес підйому енергосистеми. А це непросто - бо ж не можна взяти і увімкнути усім світло. Це не робиться рубильником", - зазначив Тихонов.

За словами фахівця, у випадку блекаута енергетики потроху вмикають турбіни на ТЕЦ, заживлюючи спочатку тих споживачів, які є "рівними" і споживають чітко відомий обсяг електроенергії, наприклад, тролейбусні депо, метрополітен чи вуличне освітлення. А домівки чи соціальну інфраструктуру - школи та лікарні, які споживають електрику "ривками", можна заживлювати лише згодом, коли вже створена відповідна "база" на десятки відсотків від повної потужності.

Саме Одесу, Львів і Київ, а також прифронтові Херсон та Харків радник Петра Пантелеєва називає найбільш вразливими з точки зору можливих блекаутів містами. В усіх них, окрім столиці та Львова, блекаути вже ставалися, і тоді міста залишалися без живлення впродовж кількох діб поспіль. Основною причиною, каже Тихонов, є брак власної генерації у цих містах - а столиця, хоч і має ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які виробляють електроенергію, споживає надто багато, щоб її вистачало для комфортного життя.

"(Обидві ТЕЦ виробляють) дуже й дуже небагато, фактично, десь 2-3 години споживання на добу. Власне, Київ, а ще Одеса та Львів входять до переліку міст, де найбільший дефіцит внутрішньої генерації - і є ризик блекауту. Це не рахуючи прифронтові міста, як-от Харків чи Херсон, де інфраструктура вже дуже понівечена", - сказав Інформатору Олексій Тихонов.

Скільки годин світла матимемо взимку, і які з будинків будуть найбільш вразливими з точки зору енергозбереження

Нагадаємо, у інтерв'ю, що днями вийшло на Інформаторі, Олексій Тихонов, що є радником заступника міського голови Києва, Петра Пантелеєва, поділився прогнозами щодо функціонування енергетичної системи Києва в холодну пору року, і передбачив, по скільки годин даватимуть світло киянам у найхолодніші місяці. Також він назвав найбільш вразливі з точки зору енергетичної інфраструктури та теплообміну будівлі: ними виявилися звичайні 16-поверхівки.

Також ми писали, що, за прогнозами Олексія Тихонова, взимку на добу киянам даватимуть 4-6 годин світла. А для того, щоб будинки в Києві встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ