У Кличка заявили, що зима буде складною: на добу - 4-6 годин зі світлом

Радник заступника мера Києва Олексій Тихонов шокував невтишним прогнозом щодо відключень

блекаут у Києві, лампа не горить, темни будинки
Олексій Тихонов попереджує: справжнього блекауту у Києві ще не було

Для того, щоб будинки в Києві взимку встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла. Але поки що максимум, на який можуть розраховувати кияни - шість годин зі світлом на добу. Тому зима, що настає, в столиці буде не тільки темною, а й холодною.

Радник заступника міського голови Києва Петра Пантелеєва - Олексій Тихонов в інтерв'ю Інформатору 17 вересня поділився прогнозами, по скільки годин даватимуть світло киянам у найхолодніші місяці. Його прогнозі невтишні.

"Зима буде складною. На добу буде від 4 до 6 годин зі світлом. І це - лише за умови, що по нас не будуть бити ракетами. Бо якщо битимуть, то тут вже будь-які прогнози не спрацюють", - каже Тихонов.

Радник пояснив, яки є підстави говорити про знеструмлення у столиці взимку довше, аніж 12 годин. За даними Тихонова, з усієї генерації в Україні 20% зараз виробляє сонце. Вже у жовтні вони перетворяться на 15%, в листопаді на 8%, у грудні - на 2%.

"А споживання зросте на 30%. Загалом баланс зменшиться на 40-45%. От тепер розумієте, чому нервують енергетики?"- каже він.

За твердженням Тихонова, справжнього блекауту у Києві ще не було. Те, що називають ним зараз, на його думку - це як у байці про хлопчика, який кричав "Вовки! Вовки!"

"А справжні блекаути були в Одесі, в Харкові та Херсоні. Це коли сталося жахливе, з погляду енергетиків, і в мережі збереглося не 20-30% споживачів (як колись було у Києві), а 0%. Тобто мережа впала повністю", - пояснює радник.

Справжній блекаут, за його прогнозом, може трапитися, якщо окупанті будуть атакувати трансформаторні поля поряд з атомними блоками. Мова не про самі АЕС, а про розподільчі мережі на 750 кВА.

"Ну вдарять, а потім скажуть: ми-ж, бо по енергоблоках не б'ємо, в чому питання? - Зупиняйте блоки. Адже по розподільчих мережах наших ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 вони вже били. Прогнозувати не можна. Але я думаю, якщо вони нам виб'ють бодай одне трансформаторне поле на будь-якому з атомних блоків, будь-де, це викличе каскадну реакцію, і настане блекаут. Справжній, а не те, що цим словом називають у Києві", - говорить Олексій Тихонов.

 Чому у багатоповерхівках Києва буде холодно взимку

Якщо не забезпечити режим "12 годин зі світлом на добу", будинки в Києві поступово промерзатимуть, і зробити з цим нічого не можна, вважає радник заступника мера столиці. Будинки замерзатимуть поволі. Швидкість їх замерзання буде різною: в нових будівель це десь 0,5-1 градус на день. В старших "панельок" - в 4 рази швидше. 

"Скажімо, за умови, що 6 годин на добу світло є, а 18 - немає: споруди не встигатимуть прогрітися за цей час, і невпинно втрачатимуть по пів градуса на добу. І це стосується відносно нових будівель. Щодо 16-поверхових панельок - там буде страхіття! Бо в них значно вищі тепловтрати. І вони будуть втрачати тепло дуже швидко. Все залежить від того, на який час даватимуть тепло: якщо електроенергії на добу більше "не буде", аніж "буде", будинки втрачатимуть тепло швидше, аніж отримуватимуть. Баланс буде від'ємний - і треба, щоб було хоча б 12 годин зі світлом на 12 - без нього", - пояснив Тихонов.

За його прогнозом, у найменш вигідному становищі взимку будуть київські 16-поверхові "панельки" - для них "буде все погано". Для 12-поверхівок - трохи краще, а у 5-9-поверхівках "майже ніяких проблем не буде, хіба що ліфти не будуть працювати".

Ситуація в енергосистемі України: яка перспектива

Взимку українці можуть розраховувати на електрику протягом 8-10 годин на добу, якщо температура повітря буде близько 0°C. Але дефіцит буде більше, якщо температура опуститься нижче нуля. Такий прогноз надав народний депутат, голова парламентського підкомітету з питань енергоощадження Сергій Нагорняк. А міністр енергетики Герман Галущенко без цифр прогнозує, що ця зима для України буде складнішою за попередню.

Українська енергосистема досі залишається доволі вразливою після потужних атак росіян. 23 серпня в енергосистему України підключили черговий атомний блок. Міненерго повідомляло, що достроково завершив його плановий ремонт. Це дозволило додати 1000 МВт потужності, що значно зміцнить стабільність енергопостачання та має зменшити кількість відключень через спеку. Однак після масованої атаки РФ 26 серпня ситуація сильно погіршилася. Були введені й екстрені відключення світла у низці регіонів, і планові обмеження (графіки) по всій Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ