Органи центральної та місцевої влади у Києві готуються до важкої зими, закуповуючи генератори: на сайті Prozorro містяться десятки оголошень про проведення відповідних тендерів
Органи центральної та місцевої влади у Києві готуються до важкої зими, закуповуючи генератори. На сайті Prozorro містяться десятки оголошень про проведення відповідних тендерів. Найбільше коштів готове витратити на енергонезалежність ДП "Ліси України" - загалом йдеться про майже 30 млн грн та понад 200 одиниць техніки. А зі столичних комунальних підприємств про світло вже подбали у зоопарку, на Бесарабському ринку та в гаражі Кличка.
Управління державної охорони замовляє одразу 7 генераторів. На товар готові були витратити півмільйона гривень, втім, пропозицію одного з постачальників, ФОПа Валентини Горбачової, яка готова була поставити товар на більше, ніж 150 тис. грн дешевше, відхилили через "аномально низьку" запропоновану ціну. Нині конкурс на етапі кваліфікації переможця, ним стало ТОВ "Енергія дизель" (494 тис. грн за весь товар).
Державний Укргазбанк закуповує генератори до центральних та регіональних відділень. Йдеться про велику кількість пристроїв: 23 шт бензинових, на 7,5 кВт, 12 бензинових на 9 кВт - такі, судячи з умов, прописаних у договорі, ставитимуть якраз в столиці. Ще два більших, дизельних, на 25 кВт поїдуть до відділень у Вінниці та Рівному. За весь товар банк виставив очікувану вартість у 3,27 млн грн; зараз закупівля перебуває на етапі уточнення пропозицій. А однією з головних вимог, що ставлять менеджери фінустанови, є довговічність техніки.
Патрульна поліція Києва закуповує 17 генераторів, з них найбільше, 10 штук, - маленьких, на 2 кВт потужності. П'ять генераторів мусять мати потужність на 5,5 кВт, а ще два - на 3,5 кВт. Департамент патрульної поліції столиці готовий витратити на техніку 781 тис. грн, а сам тендер нині перебуває на етапі подання пропозицій.
Чималу суму, майже 30 млн грн, готове витратити на енергонезалежність ДП "Ліси України". Воно, напевно, має на меті обладнати генераторами кожну сторожку в українських лісах - загалом підприємство закуповує 202 генератори різної потужності. Найбільше серед них, втім, чималих машин від 5 кВт до 7 кВт - "Ліси України" закуплять загалом 114 одиниць цієї техніки. Зараз конкурс на етапі кваліфікації переможця, і є два постачальники, готові забезпечити світлом лісників за 20,6 млн грн - цікаво, що їхні остаточні пропозиції відрізняються одна від одної на 500 грн (відтак, представники однієї з них могли мати контакт з замовником, відтак, існує вірогідність змови).
Київські міські органи влади також закуповують генератори. КП "Київтранспарксервіс" підтримуватиме роботу за відсутності світла одним величезним генератором на 40 кВт. На максимумі він витрачатиме палива "не більше, ніж 10,7 л за годину" - це еквівалент роботи мотора чималого позашляховика. А коштуватиме бюджету міста така техніка 700 тис. грн.
Також закуповує техніку АТП КМДА, або, як його ще називають, "гараж Кличка". Щоправда, вимоги в нього простіші, ніж в столичних паркувальників - потрібен один дизель-генератор на 10 кВт ціною до 208 тисяч гривень. Нині тендер перебуває на етапі подання пропозицій.
Також закуповує техніку КП "Київжитлоспецексплуатація", яке ремонтує та підтримує житлові й нежитлові будинки, що перебувають на його балансі. Воно закупить один відносно невеликий генератор за 30 тисяч гривень, а поставить товар ФОП Ільїн - відповідний договір був укладений ще на початку вересня.
Також генератори закуповують ПрАТ "АК "Київводоканал" (два великих дизель-генератори коштуватимуть більше, ніж 825 тис. грн); київський зоопарк (також дві великі дизельні машини, загальна ціна - 2,2 млн грн). А КП "Бесарабський ринок" вже закупив техніку, сплативши за неї 430 тис. грн.
Нагадаємо, ще у липні Інформатор писав про те, що найбільша нафтогазовидобувна компанія України ПАТ “Укрнафта” проводила закупівлі, мабуть, найактуальнішого товару сьогодення - генераторів. На відміну від фізичних осіб, яким Кабмін пообіцяв компенсувати такі покупки, компанії витрачені кошти не повернуться, але яка різниця, коли гроші все одно державні. Очікувана вартість закупівель - 39 млн 714,5 тисяч гривень.
Також ми писали, що кияни почали активно скаржитись на шум генераторів біля ТРЦ. Лише за червень 2024 року до Держпродспоживслужби надійшло 39 таких скарг. Причому в лідерах - не центр міста, а столична Оболонь, де ТРЦ Dream розташований впритул до житлових будинків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.