Мер Києва приніс до редакції ТРК "Київ" низку важливих тез, які озвучив у комфортних для себе умовах: про що вигідно говорити Кличкові, і які "домашні заготовки" він пропонує киянам
У середу, 28 лютого, Віталій Кличко прийшов у студію муніципального телеканалу "Київ". З собою приніс набір меседжів, передовсім, щодо створення Верховною Радою ТСК ("тимчасової спеціальної комісії") з питань ефективності влади у столиці. Бажання депутатів перевірити дії київського менеджменту щодо критичної інфраструктури - метро, мостів та підземних комунікацій - Кличко вважає "політичною боротьбою". Втім, це - не єдиний меседж, який він озвучив у комфортному для себе ефірі каналу, який фінансується коштами киян. Якими були основні тези Кличка, читайте у матеріалі Інформатора.
Дуже важлива заява з політичної точки зору. Адже Віталій Кличко ще не коментував питання про створення ТСК ("спеціальної", не слідчої, комісії) Віталія Безгіна публічно - хоча його депутати вже заявляли про те, ніби комісія ця має на меті розділення владних повноважень мера/очільника КМДА з подальшим позбавленням Віталія Кличка останньої, ресурсної, посади.
"Для чого ця комісія створювалась - я бачу усі опосередковані ознаки того, що продовжується політична боротьба. Провладні депутати починають розхитувати ситуацію... І в цей момент, коли нам потрібна єдність, і треба відчувати єдність різних політичних діячів та партій, починається відверто брехлива інформація щодо питань, які відбуваються в Києві", - зазначив Кличко, додавши, що політична боротьба - "якась возня", яка є "не далекоглядною і не мудрою".
Також Кличко зазначив, що з комісією ще не зустрічався. А усім десятьом мажоритарникам, яких було обрано у київських округах, він направляв запрошення для зустрічі, проте ніхто з них не прийшов. Також мер вчергове повторив тезу про те, що готовий співпрацювати, але й від Верховної Ради чекає на прийняття законопроєктів (про збереження культурної спадщини, відповідальності за порушення комендантської години тощо).
Віталій Кличко підтвердив те, про що досі не говорили вголос - Київ переживає дефіцит робітників через мобілізацію. Інформатор вже писав про те, що у КП "Київпастранс" через дефіцит водіїв стоїть велика частина рухомого складу, а ейчари підприємства готові навчати і брати на роботу жінок, аби не стояли трамваї та тролейбуси. Тепер Кличко називає й конкретний порядок мобілізованих киян.
"У Києві працюють комунальні підприємства, не зважаючи на безліч викликів. Економіка не працює, логістика не працює, не вистачає дуже великої кількості працівників - велика кількість, більше за 100 тисяч киян сьогодні вдягнули військову форму і взяли зброю в руки. Нам не вистачає слюсарів, зварювальників, водіїв автобусів, але ми робимо все, щоб місто працювало", - сказав Кличко.
Окремо відзначимо, що мер вирішив "пройтись" по персоні депутата Київради від "Слуги народу" Андрія Вітренка, не називаючи його по імені. На відміну від депутатів фракції УДАР у Київраді - соратники Кличка не лише назвали Вітренка, а й подали колективну "кляузу" з приводу його заяв до СБУ. Зазначимо, що найбільш резонансні заяви - і з приводу проблемних мостів (зокрема, метро), і з приводу підтоплень станцій "синьої" та інших ліній дійсно робив Андрій Вітренко, очільник "бюджетної" комісії Київради.
"Депутати розхитують, розповідають, що "все погано", місто Київ - "ось-ось", всі мости впадуть, що метро - затопить, а інфраструктура міста знаходиться в такому поганому стані. Можу чітко сказати, що заяви представників депутатів провладних партій про те, що ось-ось буде паводок, і наше метро затопить - чиста брехня і неправда, це розповсюдження неправдивої інформації, м'яко кажучи", - шпетив Вітренка мер.
До речі, з цікавих і явно політтехнологічних "домашніх заготовок" Кличка - фраза, яку він сказав, принагідно згадавши "недоброзичливців", які, буцімто, називали воду з водогону каналізаційними стоками (мова про аварію на вул. Жуля Верна на Борщагівці). Мер сказав - мовляв, "як жартують, воду на вентилятор погано кидати - тож намагаються кидати щось інше".
Рух поїздів між ст.м. "Либідська" та "Деміївською" планують відновити вже влітку - тим самим мер повторив тезу, висловлену керівником профільного департаменту Русланом Кандибором. Втім, цього разу Кличко не став вдаватися у деталі, як його підлеглий (той розповів про "помічників", через візити яких будівельники змушені ставити роботи на паузу) і просто пообіцяв, що метро здадуть до осені.
"Робимо все, щоб до кінця літа всі роботи були завершені. Якщо не виникнуть якісь форс-мажорні обставини, рух метро між станціями „Либідська“ та „Деміївська“ буде відновлений", - зазначив Кличко.
Кличко підтвердив, що деякі мости Києва знаходяться у "незадовільному стані". Насправді, за даними, які наводив Інформатор, з п'яти столичних мостів лише два є працездатними (причому один з них - "обмежено працездатний"), інші - і метроміст, і міст Патона - вже непридатні для роботи. Втім, Віталій Кличко зазначає, що "техногенні питання" є у будь-якому місті світу, і висновки про менеджерські якості роблять якраз з того, наскільки швидко влада "вирішує вже існуючі проблеми".
"Деякі мости дійсно у незадовільному стані і, можна сказати, "втомились". І те, що вони впадуть - неправда: у нас є ключове підприємство "Київшляхміст" (КП "Київавтошляхміст" - Авт.), які ведуть постійний моніторинг і технічного стану, і конструктивних елементів, і споруд в цілому, і необхідності проводити ремонт - ми це все моніторимо, ознак, що щось ось-ось впаде, нема. Проблеми є, ми їх вирішуємо, є чіткий план", - зазначив Кличко.
Найближчим часом столиця відновить будинки у Голосіївському та Солом'янському районах, що постраждали від ракетних атак напочатку року. Адреси - вул. Академіка Заболотного, 60 та 62, а також вул. Мокра, 7. На Солом'янці вже тривають роботи - відновлення буде коштом міста, а за термомодернізацію заплатять міжнародні партнери. А у Голосіїво тривають дослідницькі роботи.
"Вже через два дні після трагедії був готовий висновок попередньої експертизи. Наразі триває детальне обстеження, за результатом якого оперативно розроблять проєкт відновлення будинків", - каже мер.
Нагадаємо, Інформатор писав, що створення Тимчасової спецкомісії Верховної Ради з питань функціонування Києва з подачі народного депутата Віталія Безгіна навряд чи стане ефективним механізмом реагування на проблеми столиці. Втім, воно дасть можливість бодай обговорити проблеми, з якими стикнулося місто останнім часом - так вважають експерти, яких ми опитали. А крім того, завжди є можливість, що висновки такої комісії дадуть президенту підґрунтя для кадрових висновків - зокрема, відділення посади мера Києва від очільника КМДА.
Також нагадаємо, що у міській владі Києва віднайшли ефективний спосіб протистояння інформаційним атакам. У відповідь на запровадження Тимчасової спеціальної комісії Верховною Радою у четвер, 22 лютого, у Київраді вирішили "дзеркально" створити Тимчасову контрольну комісію щодо взаємодії з центральною владою. Сам Віталій Кличко скаржиться у соцмережах на податки, які забирають у столиці, і "кошмарення" міської влади.
У захопливому відео відомий український політолог Володимир Фесенко розкриває, чому нинішня модель управління є єдиною можливою для України на цей час. Обговоримо також, чому у режимі воєнного стану централізоване управління є найбільш доцільним та чому необхідно мати єдиний центр влади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб почути думку цього експерта та розглянути цікаві аспекти управління.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.