У коментарі Інформатору політичні експерти вважають Тимчасову комісію ВР не надто ефективним інструментом, проте не виключають кадрових наслідків за її висновками
Створення Тимчасової Спецкомісії Верховної Ради з питань функціонування Києва, днями анонсоване народним депутатом Віталієм Безгіним, не стане ефективним механізмом реагування на проблеми столиці. Втім, воно дасть можливість бодай обговорити проблеми, з якими стикнулося місто останнім часом. А крім того, завжди є можливість, що висновки такої комісії дадуть президенту підґрунтя для кадрових висновків - зокрема, відділення посади мера Києва від очільника КМДА.
Про це розповіли політичні експерти Інформатору, коментуючи ініціативу народного депутата від "Слуги народу" Віталія Безгіна про створення ТСК з питань функціонування Києва під час війни. Зазначимо, нардеп вважає "хаотичною" саму систему управління містом: на його думку, Київрада залишилася без незалежного виконкому, КМДА має "біполярні" розлади, адже є одночасно і виконавчим органом, і елементом державної вертикалі.
"Проте реальних механізмів реалізації рішень та впливу у ТСК немає. У наших умовах ТСК - це "говорильня", вона, звісно, може видати якісь рекомендації - але заходи впливу на міськраду у неї практично відсутні", - зазначив у коментарі Інформатору політичний експерт Тарас Загородній.
Цікаво, що одним з питань, які підняв у своєму дописі Віталій Безгін, є відсутність у Києві районних рад. Наразі у столиці існує 10 районів, проте виборчих органів в них немає вже понад десять років - за це проголосувала Київрада, і, доречі, фракція Віталія Кличка у повному складі. Проте за ці роки ситуація змінилася, і для мера в тому числі: просто напередодні початку вторгнення рф, у лютому 2022-го, сам він виступив за їхнє відновлення.
Привід - зміна процедури затвердження голів районних адміністрацій у Києві: Кабмін дозволив робити це виключно за своїм поданням, оминаючи мера столиці, і вже за кілька днів звільнив трьох голів РДА. Кличко тоді назвав ситуацію "наступом на місцеве самоврядування" (а Безгін - зіронізував з цього приводу у дописі, мовляв, досить про наступ на самоврядні повноваження, долучайтеся до ТСК).
"Питання райрад, виконкомів і їхнього функціоналу обговорюють вже кілька років. Проте зараз, в умовах війни, думаю, це питання - не на часі. Адже є адміністрації, навіщо ж створювати виконкоми? - а щодо виборів, то їх неможливо проводити. От і відповідь на запитання", - каже Інформатору політолог Володимир Фесенко.
Втім, не виключено, що істинним підґрунтям ідеї про обговорення на ТСК міських проблем столиці є тема розділення повноважень Кличка - наразі він, нагадаємо, суміщає виборну посаду (мер міста) і ту, на яку його було призначено за часів президентства Порошенка (очільник КМДА). Розрови про можливість призначення у крісло виконкому окремої людини Банковою точаться всю президентську каденцію Володимира Зеленського.
"І суто теоретично Кличка можуть зняти з голови міської адміністрації. Це президент може зробити, і це давно обговорювалось. Втім, і тут також я поки не бачу, як навіть в теорії це можна реалізувати - поки це розмови, і ТСК буде лише приводом, який може дати намітки, куди рухатись далі", - вважає Тарас Загородній.
Зазначимо, Інформатор писав про створення ТСК за ініціативою Віталія Безгіна. Метро, наземний транспорт, мости та переходи – все це, на думку нардепа, перебуває у жахливому стані через погане керівництво Києвом.
А напередодні ми повідомляли, що суд відсторонив від посади одного з найвпливовіших чиновників з оточення Кличка, керівника апарату КМВА Дмитра Загуменного. Підставою стало викриття чиновника у сприянні в ухиленні від військової служби трьом депутатам Київради та одному з їхніх помічників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.