Кличко відкрив пішохідний міст на Оболоні: що з ним не так

Читать на русском

Після завершення будівництва мосту територію Оболонського острова перетворять на «сучасну зону відпочинку для киян», але на це меценати не планують витрачати кошти, принаймні поки що про це не відомо.

Читать на русском
Кличко, міст на Оболоні
Меценатських коштів на міст могло не вистачити

Після завершення будівництва мосту територію Оболонського острова перетворять на «сучасну зону відпочинку для киян», але на це меценати не планують витрачати кошти, принаймні поки що про це не відомо.

У п’ятницю, 24 травня 2024 року, міський голова Києва Віталій Кличко відкрив пішохідний міст у формі хвилі, який з'єднає парк "Наталка" з Оболонським островом на Дніпрі. Його начебто будували за меценатські кошти Метрополії Великого Парижа. Проте з бюджету столиці все ж таки запланували витратити 20 млн грн на перехід. 

За планами міст мали збудувати у 2024 році. Обіцянки дотрималися як раз у той час, коли мер святкував 10 років на посаді очільника столиці. 

Нагадаємо, що архітектором проєкту є Андрій Миргородський, який також є автором мосту між Володимирською гіркою та Аркою Свободи українського народу (до 14 травня 2022 року — Арка дружби народів). Конструкція мосту спирається на 4 опори, дві з яких розташовані у протоці. Ширина пішохідного об'єкта буде 4 метри, довжина – 164 метри. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомляв про плани збудувати новий міст ще 2020 року, а роботи обіцяли завершити за рік. У той час проєктом займалася компанія «СІА», яка входила до корпорації Stolitsa Group Владислави Молчанової. Проте проєкт перестали фінансувати з початком повномасштабного вторгнення. Вже у жовтні 2022 року роботи з побудови мосту відновили. Гроші на це Київ отримав від Метрополії Великого Парижа.

 

«Столиця продовжить будівництво пішохідного мосту з Оболонської набережної на острів Оболонський, яке здійснює з 2020 року за рахунок меценатських коштів. Гроші з міського бюджету ми не залучаємо. Київ отримав кошти на продовження будівництва від Метрополії Великого Парижа. Це – цільові кошти, які іноземні партнери виділили нам на зведення саме цього об’єкта», – повідомив мер Києва.

У пресслужбі Київради повідомляли, що мова йшла про 19 млн 496 тис. 400 грн цільових коштів, які іноземні партнери виділили безпосередньо для зведення мосту. Крім цього 2,5 млн грн уряд Тайваню переказав фонду «Майбутній Київ» Віталія Кличка та забудовника Ігоря Ніконова. 

В Київраді не уточнили, яку суму на будівництво мосту вже витратили до отримання меценатських внесків. Лише додали, що проєкт пішохідного мосту розробляла організація ТОВ "Проєктні системи ЛТД", а будівельно-монтажні роботи виконує фірма "Мостобуд".

Кличко не дотримався обіцянки: з бюджету заплатять 20 млн грн за міст

7 травня 2024 року Оболонська райдержадміністрація та фірма «Мостобуд» підписали угоду на благоустрій та монтажні роботи щодо пішохідного мосту з Оболонської набережної на Оболонський острів. Ціна угоди склала 20 млн грн. Вийшло так, що столична влада не дотрималася обіцянки не витрачати на амбіційний проєкт мера Києва гроші з бюджету. 

За ці кошти мали влаштувати гідроізоляцію на мосту та виконати герметизацію швів, встановити перила та змонтувати поручні «для підсвічування мосту» та змонтувати звукове обладнання. На частині Оболонської набережної та з боку острова зробили пішохідні доріжки та майданчики.
На 434 м кв. мали посіяти партерні, мавританські та звичайні газони, висадять 120 дерев та 105 кущів. Крім цього мали влаштувати освітлення підходів до мостів та встановити боларди (це дорожній бар’єр, який потрібен для обмеження проїзду авто – ред.).

Однак пішохідний міст – це лише частина проєкту створення великої зони відпочинку. А там вже не буде допомоги від інвесторів.

Скільки вже витратили з бюджету

Новий пішохідний міст має вести на острів Оболонський, який потрібно було привести до ладу. Для цього КП «ПЛЕСО» уклало угоду з фірмою "ГІДРОБУД ЛІМІТЕД" на 173,6 млн грн. Після 19 додаткових договорів сума зменшилася до 171,3 млн грн.

За ці кошти острів мали прибрати територію острова, висадити нові дерева, зробити алеї та встановити дитячі та спортивні майданчики. Для активного відпочинку мали зробити велодоріжки, а також змонтувати освітлення та відеонагляд. Щобільше, за проєктом на острові мала з’явитися зона пляжу на 27 тис. м кв.

Окремо, на будівництво «технічного» мосту на Оболонський острів мали витратити 24,3 млн грн. Саме на таку суму управління будівництва Оболонського району уклало угоду з компанією «МОСТОБУД». 

Кличко хоче побудувати аквапарковку біля Оболонської набережної

Нагадаємо, що у Київраді для нового рекреаційного маршруту планували створити парковку біля Оболонської набережної. Проте кияни говорять, що ділянка, на який має з’явитися стоянка, у зоні підтоплення. 

В міськраді необхідність такої стоянки пояснювали тим, що десь мають залишати свої авто гості нової зони відпочинку. Однак активісти просили мера Києва Віталія Кличка скасувати рішення про будівництво та створити парк без «стоянки-укриття». Цю ініціативу підтримало понад 6 тисяч киян. І в червні 2023 року Кличко дав відповідь – відмовлятися від парковки в Київраді не планують.

Інформатор писав, що Кличко хвалиться київськими парками, а розслідувачі кажуть про понад 334,8 мільйона гривень витрат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.