Кличко не дотримався обіцянки: на міст-глист витратять понад 20 млн грн з бюджету

Читать на русском

Міст має вести до нової зони відпочинку на Оболонському острові, який розташований між річкою Дніпро та затокою Оболонь, а паралельно до острова проходить Оболонська набережна.

Читать на русском
Кличко, будівництво, міст на Оболонський острів
Роботи за бюджетні кошти мають виконати до 10 червня 2024 року

Міст має вести до нової зони відпочинку на Оболонському острові, який розташований між річкою Дніпро та затокою Оболонь, а паралельно до острова проходить Оболонська набережна.

На 1 травня призначений аукціон в тендері на благоустрій та монтажні роботи щодо пішохідного мосту з Оболонської набережної на Оболонський острів. Цей міст будувався за меценатські кошти та мер Києва Віталій Кличко наголошував, що бюджетні кошти на це використовувати не будуть. Але не так сталося, як гадалося: на амбіційний проєкт очільника столиці витратять понад 20 млн грн з бюджету. Й це ще не всі витрати громади столиці. Новий тендер оголосила Оболонська районна адміністрація у вівторок, 16 квітня 2024 року. 

Оскаржувати умови конкурсу можна до 28 квітня 2024 року. Якщо підрядника знайдуть та укладуть з ним угоду, то роботи мають завершити до 10 червня 2024 року. 

Оголосили тендер на роботи з монтажу та благоустрою..
Оголосили тендер на роботи з монтажу та благоустрою.

 

За умовами конкурсу, за понад 20 млн грн мають влаштувати гідроізоляцію на мосту та виконати герметизацію швів, встановити перила та змонтувати поручні «для підсвічування мосту» та змонтувати звукове обладнання. На частині Оболонської набережної та з боку острова зроблять пішохідні доріжки та майданчики.

На 434 м кв. посіють партерні, мавританські та звичайні газони, висадять 120 дерев та 105 кущів. Крім цього мають влаштувати освітлення підходів до мостів та встановлять боларди (це дорожній бар’єр, який потрібен для обмеження проїзду авто – ред.).

Нагадаємо, що з 2020 року будівництвом мосту займалася компанія «СІА», яка входила до корпорації Stolitsa Group Владислави Молчанової. Проте проєкт перестали фінансувати з початком повномасштабного вторгнення.

Прогулянковий міст майже готовий.
Прогулянковий міст майже готовий.

 

Новим меценатом стала Метрополії Великого Парижа, яка виділила 19,5 млн грн та уряд Тайваню, який переказав 2,5 млн доларів фонду «Майбутній Київ» Віталія Кличка та забудовника Ігоря Ніконова. 

«Гроші з міського бюджету ми не залучаємо. Київ отримав кошти на продовження будівництва від Метрополії Великого Парижа. Це – цільові кошти, які іноземні партнери виділили нам на зведення саме цього об’єкта», – казав у січні 2023 року мер Києва Віталій Кличко

Планується, що пішохідний міст пов’яже парк «Наталка» з територією Оболонського острова. Тому тільки будівництво мосту – це не всі витрати, які під час війни можуть піти на створення зони відпочинку.

Скільки вже витратили з бюджету

Новий пішохідний міст має вести на острів Оболонський, який потрібно було привести до ладу. Для цього КП «ПЛЕСО» уклало угоду з фірмою "ГІДРОБУД ЛІМІТЕД" на 173,6 млн грн. Після 19 додаткових договорів сума зменшилася до 171,3 млн грн.

На острові мав з’явитися пляж.
На острові мав з’явитися пляж.

 

За ці кошти острів мали прибрати територію острова, висадити нові дерева, зробити алеї та встановити дитячі та спортивні майданчики. Для активного відпочинку мали зробити велодоріжки, а також змонтувати освітлення та відеонагляд. Щобільше, за проєктом на острові мала з’явитися зона пляжу на 27 тис. м кв.

Цією закупівлею зацікавилася Державна аудиторська служба та знайшла порушення, які КП «Плесо» оскаржувало в Окружному адміністративному суді Києва. Нагадаємо, що цей суд ліквідували у грудні 2022 року.

Окремо, на будівництво «технічного» мосту на Оболонський острів мали витратити 24,3 млн грн. Саме на таку суму управління будівництва Оболонської району уклало угоду з компанією «МОСТОБУД». Нагадаємо, що поліція Києва розслідувала справу, щодо ймовірної крадіжки коштів на будівництві Подільського мосту. Одним з головних фігурантів був «Мостобуд». 

Як Оболонський острів став приватною власністю

У вересні 2021 року розслідування журналістів «Схем» виявило, як київські причали та дамби на Дніпрі перейшли у приватні руки.

 

Виявилося, що острів та причали на набережній стали власністю юриста Костянтина Бойко … завдяки офіційному листу від поліції Києва. Не обійшлося і без згадування прізвища колишнього керівника столичних поліцейських – Андрія Крищенка.

Начебто бізнесмен Бойко просто знайшов «загублені» документи на нерухомість. Та вирішив позберігати їх та, згодом, оформив все на себе. Після отримання прав, Бойко продав їх фірмі «Українське бюро річкових портів». Тобто, фактично самому собі, оскільки він був співвласником компанії.

Щоб повернути причали та дамби вздовж Дніпра, прокуратура Києва подала до суду 7 позовів. З часом, нерухомість повернули громаді Києва.

Інформатор писав, хто і навіщо будує новий міст Кличка на Оболоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.