Кличко хвалиться київськими парками: розслідувачі кажуть про понад 334,8 мільйона гривень витрат

Читать на русском

Ці кошти витратили не на всі парки та сквери столиці за період, починаючи з 2017 року по квітень 2024 року.

Читать на русском
Кличко хвалиться київськими парками: розслідувачі кажуть про понад 334,8 мільйона гривень витрат
З 2014 року Київрада оновила та створила загалом 570 парків та скверів

Ці кошти витратили не на всі парки та сквери столиці за період, починаючи з 2017 року по квітень 2024 року.

У травні 2024 року виповнилося 10 років, як Віталій Кличко обіймає посаду міського голови Києва. Його піар-служба похвалилася здобутками за цей час. Одним з них став ремонт парків та скверів у столиці. Роботи у зонах відпочинку не припиняли під час повномасштабного вторгнення, хоча активісти наполягали на тому, щоб відправляти гроші з некритичних витрат на потреби ЗСУ. Про здобутки Київрада повідомила 22 травня 2024 року.

З 2014 року Київрада оновила та створила загалом 570 парків та скверів. Зміни відбулися за 10 років, поки мером столиці є Віталій Кличко.

«Тепер кияни та гості столиці, а також сім’ї, які знайшли прихисток у нашому місті під час війни, можуть прогулятись захоплюючими схилами Володимирської гірки, сучасним Куренівським парком, оновленими парками «Перемога», «Совки», «Нивки», новою зоною відпочинку на Троєщині. А також – справжнім зеленим діамантом Києва – парком «Наталка», що вже став частиною великої рекреаційної зони, яку ми продовжуємо створювати на Оболоні», - йдеться у повідомленні мера Києва. 

Скільки витратили на парк «Наталка» та Оболонський острів

Інформатор писав, що тільки на парк «Наталка» з бюджету столиці вже витратили понад 110 мільйонів гривень, починаючи з 2017 року. Та ще планують зробити ремонт на понад 20 млн грн. 

Загалом парк «Наталка», Оболонська набережна та Оболонський острів мають стати великою рекреаційною зоною у столиці. Угоду на капітальний ремонт на Оболонському острові підписали у квітні 2022 року, за якою за 171,3 мільйона гривень мали зробити пішохідні та велосипедні доріжки, сучасний пляж та зону для йоги, але на все коштів не вистачило. 

Віталій Кличко розповів про ремонти у парках. Фото - Київрада.
Віталій Кличко розповів про ремонти у парках. Фото - Київрада.

Нагадаємо, що пішохідний міст на острів мали збудувати за меценатські кошти Метрополії Великого Парижа. В Київраді обіцяли, що не витрачатимуть на цей проєкт гроші з бюджету столиці. Проте 20 млн грн з бюджету все одно підуть на благоустрій та монтажні роботи пішохідного мосту з Оболонської набережної на Оболонський острів. 

Що ремонтували у парку «Позняки»

У жовтні 2023 року «Київзеленбуд» підписав угоду на капітальний ремонт підпірної стінки у парку Позняки. Вартість робіт тоді склала 4,3 млн грн, але по факту компанії-підряднику – фірмі «ДСЗ» заплатили 2,1 млн грн. Додатково за створення проєкту та кошторису по ремонту підпірної стінки, а також за експертизу проєкту «Київзеленбуд» заплатив 185 тис. 700 грн. 

Парк "Позняки" теж оновлювали. Автор: Artemka - Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54309749
Парк "Позняки" теж оновлювали. Автор: Artemka.

У 2024 році роботи з ремонту підпірної стінки продовжилися. За них мають заплатити ще 3,4 млн грн. Завершити роботи планують до 31 серпня 2024 року.

У Гідропарку в Києві вчергове оновлять стежки

У жовтні 2023 року «Київзеленбуд» оголошував подібний тендер, й тоді на ремонт доріжок у парку збиралися витратити до 1,5 млн грн. Проте торги не відбулися, тому що жодна компанія не подала заявку на участь. 

З другої спроби угоду уклали у квітні 2024 року на суму 3,1 млн грн. Ремонт стежок має пройти у північно-східній частині «Гідропарку».

Скільки витратили на сквер на Петра Вершигори

Статус скверу ця ділянка отримала у червні 2018 року. До того, як зелена зона стала місцем відпочинку, там складували різний непотріб: будівельне та побутове сміття, старі меблі. У грудні 2021 року на території по вулиці Петра Вершигори, 5 провели капітальний ремонт. 

Зі звалища у Києві зробили сквер.
Зі звалища у Києві зробили сквер.

 

Торік за капремонт зони відпочинку заплатили 4,9 млн грн. Загалом приведення території до ладу коштувало міському бюджету, починаючи з березня 2020 року, 8 млн 039 тис. 977,67 грн.

Інформатор писав, що за обстеження скверу імені Ґолди Меїр в Києві заплатять понад 391 тисячу гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.