Кличка просять зупинити забудову схилу Старокиївської гори: чому кияни проти

Читать на русском

На столичній Воздвиженці, на вулиці Гончарній, 19 можуть з’явитися нові оглядові майданчики у складі будівлі «Академія гончарного мистецтва», де обіцяють організувати програми реабілітації військових та відкрити Центр Гончарного Мистецтва, хоча кияни цим обіцянкам не дуже вірять.

Читать на русском
Кличко, забудовник, будівництво
Кияни знайомі з фірмою, яка забудовує схил

На столичній Воздвиженці, на вулиці Гончарній, 19 можуть з’явитися нові оглядові майданчики у складі будівлі «Академія гончарного мистецтва», де обіцяють організувати програми реабілітації військових та відкрити Центр Гончарного Мистецтва, хоча кияни цим обіцянкам не дуже вірять.

Киянин Роман Любий у четвер, 14 березня, опублікував петицію щодо збереження схилу Старокиївської гори від забудови. За його словами, на вулиці Гончарній, 19 може з’явитися «Академія Гончарного Мистецтва», яка не «викликає довіри». 

Киянин вказує на те, що для поранених військових та людей з інвалідністю ця локація буде важкодоступною. Тобто схил гори - це не найбільш інклюзивна територія міста, тому вона навряд чи підійде для такого центру. 

Віталія Кличка просять зупинити будівництво.
Віталія Кличка просять зупинити будівництво.

 

«Проєкт «Академія Гончарного Мистецтва» не викликає довіри. Зазначене призначення установи «програми реабілітації для військових та людей з інвалідністю» схоже на введення в оману, оскільки об’єкт є важкодоступним. Забудова втручається в ландшафт, псує вигляд міста в той час, як численні будови в житловому мікрорайоні Воздвиженка поряд зі схилом залишаються порожніми», - написав Роман Любий.

Так може виглядати забудований схил гори. Фото - сайт Хмарочос
Так може виглядати забудований схил гори. Фото - сайт Хмарочос

 

На момент підготовки матеріалу петицію підписали 1019 киян. Для розгляду звернення Київрадою потрібно зібрати 6 тисяч голосів й для цього є 59 днів.

Що не так із побудовою на Воздвиженці

Мешканці Києва швидко відреагували на будівельну активність. У соцмережах з’явилися припущення, що «додатковий оглядовий майданчик більш схожий на ресторан».

«Але не хвилюйтеся - це «академія гончарного мистецтва» і байдуже, що такої не існувало до оцього обʼєкту. А ще там будуть «програми реабілітації військових» і не важливо, що це найменш інклюзивна територія міста, куди тільки на авто і ще спробуй вийти там під горою», - написала у соцмережі киянка Наталка Якимович.

За її словами, з будівельними роботами пов’язана компанія «Фундація «Якісне житло». Про неї кияни теж багато чули, і не сказати, щоб щось хорошого.

«Це той ж забудовник, який профукав терміни, але намагався втулити 20 поверхову скляну будівлю серед Воздвиженки, майже без паркомісць. Там тепер сквер, але суди тривають. Ну і проти школи Базис вони теж воювали. Тобто ті, які обіцяли поселити людей з вадами зору в елітний комплекс «Поділ Град Вінтаж», щоб забудуватися на землі товариства. Водили їх на мітинги», - повідомила Якимович.

Замість висотки кияни зробили на ділянці сквер.
Замість висотки кияни зробили на ділянці сквер.

 

Нагадаємо, що у квітні минулого року Верховний Суд повернув на новий розгляд справу, в якій «Якісне житло» хотіло забудувати ділянку на Воздвиженці, але місцеві були проти цього та створили там сквер. Забудовник оскаржував ці рішення, але за останніми даними, у вересні 2023 року він Київраді програв й це рішення затвердили в апеляції. Тобто побудувати щось на цій землі вже навряд чи вийде.

На цій ділянці УТОСу з'явився ЖК Подол Град Vintage
На цій ділянці УТОСу з'явився ЖК Подол Град Vintage

 

Щодо ЖК «Подол Град Vintage», то цей проєкт почався з того, що у Київського навчально-виробничого підприємства №3 Українського товариства сліпих (УТОС) була ділянка та документи для будівництва житла для своїх представників, але не було грошей. УТОС почав шукати інвестора в обмін на квартири. Хто був цим інвестором неважко здогадатися! Не відомо, чи отримали члени УТОСу там житло, проте скандалів з цим проєктом було багато. 

Як стала можливою поява «гончарної академії»

У грудні 2004 року Київрада часів мера Олександра Омельченко вирішила забрати землю у Подільського відділу охорони здоров'я, Київського Міськпостачу, Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури та Академії наук Української РСР та віддати її будівельному тресту «Київміськбуд-1» імені Михайла Загороднього. Це пояснили «неосвоєнням ділянок та систематичною несплатою податків» та надали землю в оренду трасту на 5 років.

Планувалося, що замість гуртожитку, будинку вчених та адміністративних споруд на землях запасу з’явиться мікрорайон, схожий на Старий Поділ з малоповерховою забудовою та вузькими пішохідними брукованими вулицями.

У червні 2009 року, за головуванням у Київраді Леоніда Черновецького, угоду про оренду подовжили ще на 5 років. Цікаве стало відбуватися у вересні 2012 року. Тоді окрім подовження угоди ще на 5 років трест замінили на «Фундацію «Якісне житло», а кількість та площа ділянок змінилася. Згодом трест збанкрутував. Це рішення могла підписати секретар Київради Галина Герега.

В рішенні траст замінили на фірму, якій надали землю в оренду.
В рішенні трест замінили на фірму, якій надали землю в оренду.

 

Того ж дня Київрада замість 5 років надала нові землі в оренду на 10 років. Окрім цього знов номери та площі ділянок, які надавали в оренду, змінилися. Це як гра у «наперстки» – потрібно уважно дивитися за руками!

Ділянку скверу, за який боролися мешканці Воздвиженки Кличко забрав у забудовника у лютому 2018 року. 

Що відомо про забудовника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, будівельна фірма «ФУНДАЦІЯ «ЯКІСНЕ ЖИТЛО» зареєстрували понад 18 років тому у Києві. Компанія зареєстрована на мешканця селище міського типу Калинівка Київської області Володимира Глуханюка. Директором вказаний Максим Кутовий.

В будівельному реєстрі ми не знайшли інформації щодо дозволів на роботи по вулиці Гончарній, 19. 

Інформатор писав, що у Києві під виглядом ремонту розбирають фундамент палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського.

Поговоримо з Миколою Мельником, колишнім командиром роти 47-ї бригади ЗСУ. Останніми днями військові події пов'язані з масовими атаками дронів в Росії. Чи можуть ці атаки змінити хід бойових дій? Як радикальні російські добровольці впливають на ситуацію? Обговоримо це та багато іншого з експертом. Приєднуйтеся, щоб отримати більш детальну інформацію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.