Міська влада обіцяє, що в будинку розташують Академію гончарного мистецтва з функцією реабілітації військових, проте у документах йдеться про зведення житлового будинку і ресторану
Київська міська влада презентувала днями проєкт побудови Академії гончарного мистецтва, що продовжує сходи з Пейзажної алеї. Обіцяють, що там має з'явитись музей, новий оглядовий майданчик, а майстри-гончарі будуть створювати програми для реабілітації військових з ПТСР. Втім, ідилічний образ дещо псують документи: забудовник має право будувати житловий будинок з об'єктами соціально-громадського призначення, а місцеві мешканці підозрюють - є і види на побудову тут ресторану.
Про продовження проєкту сходів з Пейзажки написали київські медіа, подаючи це, як "співпрацю між міською владою та приватними інвесторами" при побудові культурно-туристичного об'єкту. Зазначають, що інвестор ще 2016-го представив проєкт будинку за адресою вул. Гончарна, 19, втім, тоді його "завернув" особисто Віталій Кличко (мовляв, у цьому місці не можна будувати висотні будинки).
"Тож компанією-інвестором на вимогу мера було залучено іноземного архітектора в якості консультанта... Тепер нова будівля буде не лише доповнювати ландшафт, але і стане цікавим туристичним та архітектурним обʼєктом на Подолі – завдяки її інтеграції у ансамбль нових сходів і створення додаткових оглядових майданчиків", - розписують медіа плюси нового проєкту.
Ще одним бонусом від "співпраці міської влади з приватними інвесторами" має бути підписання попередньої угоди з майстрами гончарної справи KUST про розміщення в будівлі гончарної Академії та музею і розроблено програми для реабілітації людей з ПТСР за громадян з інвалідністю. Дійсно, на своїй сторінці у Facebook майстер-кераміст Віктор Кущенко (власник студії KUST) пропонує сертифікати на проведення занять: 2 уроки коштуватимуть 2200 грн, 3 - 3000 грн, 5 занять - 4000 грн і т.д. Доречі, однією з опцій є створення цілком функціональних бонгів (пристрій для споживання марихуани), майстерня навіть пропонує "ліпити один бонг вдвох".
Втім, далі починаються питання. Справа в тому, що забудовником ділянки є ТОВ "Фундація "Якісне житло". Журналіст Володимир Бондаренко пов'язує компанію з Василем Горбалем, колишнім нардепом від Партії регіонів та губернатором Львівщини (за президентства Віктора Януковича), який сьогодні є членом Ради Нацбанку України. Цю ділянку землі "Фундація" отримала від компанії "Київміськбуд-1" ще 2006 року.
Згідно з Актом приймання-передачі ділянки від "Київміськбуду-1" (є у матеріалах рішення Госпсуду Києва за 2019 рік), ділянка призначена для будівництва житлових будинків з об'єктами соціально-громадського призначення. А згідно містобудівним умовам та обмеженням, загальна площа будівлі може скласти 1,7 тисяч кв.м., поверховість - 6 (шість) поверхів плюс паркінг на 12 авто.
Більше того, забудовник вже отримував дозвіл на фактичний початок будівельних робіт. Так, киянка Наталка Якимович опублікувала у Facebook фото контрольної картки, виданої "Фундації "Якісне житло" на "тимчасове порушення благоустрою та його відновлення в зв'язку зі встановленням тимчасової огорожі..." - фактично, створення будмайданчику. Щоправда, строки виконання робіт вже сплили (з 1 листопада 2023 по 1 січня 2024 рр.), та поновити їх не буде проблемою. Та й інформаційний борд з описом проєкту у самому низу сходів з Пейзажної алеї вже було встановлено.
Відтак, кияни вже пишуть про можливі протести щодо будівництва. Незадоволення висловлюють у "Вуличному комітеті "Воздвиженка" (місцева громадська організація), де вважають, що забудовники хочуть "непомітно вписати ресторан на Гончарній", поєднавши зі сходами на схилі з Пейзажної алеї, що були побудовані мером Віталій Кличко, "як частина пішохідно-прогулянкового маршруту Києва". А ведуча телемарафону "Єдині новини" (телеканал "Рада") Тетяна Гончарова пише, що першими ж на протести вийдуть власники кількох приватних будинків та "небайдужі кияни, які вже не давали свого часу забудувати Пейзажку".
Нагадаємо, днями Інформатор писав, що забудовник хоче перебудувати готель "Прага" поблизу Софії Київської. Проте Мінкультури та інформполітики виступив проти цього - адже роботи проходитимуть у буферній зоні ЮНЕСКО.
Також ми писали про те, що 16 січня пройшло судове засідання щодо земель Китаївського городища - памʼятки археології національного значення. Позов стосується передачі фірмі "Київська овочева фабрика" понад 4 га на цій території. Фабрику давно викупили забудовники, і тепер, замість вирощування городини, вона планує тут забудову.
Також Інформатор пропонує переглянути відео про реакцію відомої львівської мовознавиці Ірини Фаріон на пісню-переможицю відбору на конкурс Євробачення від Альони Альони та Jerry Heil. Колишня викладачка львівської Політехніки назвала твір "пісенним євронікчемством".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.