Киянка вимагає ПриватБанк розірвати депозитний договір та повернути суму вкладу в 60 тисяч доларів - на чий бік став суд

Читать на русском

У ПриватБанку вказали. що вимога клієнтки про розірвання договору вкладу, який є предметом спору, є неправомірною та не може бути задоволена судом

Читать на русском
ПриватБанк
Клієнтка ПриватБанку вимагає повернути вклад у розмірі 60 тисяч доларів

У ПриватБанку вказали. що вимога клієнтки про розірвання договору вкладу, який є предметом спору, є неправомірною та не може бути задоволена судом

Жінка ще у 2014 році уклала депозитний договір з ПриватБанком. На його виконання було відкрито рахунок, на який внесли 60 тисяч доларів. Вона звернулася до фінустанови із заявою про видачу належних їй коштів. Однак цю вимогу не було виконано. 

Як йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, 10 серпня 2015 року жінка звернулася до фінустанови із заявою про розірвання депозитного договору та видачу належних їй коштів. Однак ПриватБанк не виконав цю вимогу. 

У ПриватБанку звернули увагу, що 10 вересня 2015 року клієнтка звернулася до них з письмовою вимогою про дострокове розірвання договору депозитного вкладу та його повернення з нарахованими відсотками. Отже, вимога про розірвання договору вкладу, який є предметом спору, є неправомірною та не може бути задоволена судом, оскільки він вже є розірваним на вимогу вкладника.

У фінустанові вказали на наявне судове рішення, яке набрало законної сили у справі за позовом клієнтки до АТ КБ "ПриватБанк" про стягнення коштів за договором банківського вкладу від 14 січня 2014 року. Так, за результатами розгляду справи її відмовили у задоволенні позовних вимог та встановили, що у серпні 2015 року вона звернулася до суду з позовом до ПриватБанку про стягнення банківського вкладу з відсотками у розмірі 60 тисяч доларів та з Національного банку України моральної шкоди у розмірі 7 тисяч гривень.

Що вирішив суд? 

Жінці відмовили у задоволенні позову. 10 серпня 2015 року вона звернулась до ПриватБанку з заявою про розірвання договору депозитного вкладу та його повернення з нарахованими відсотками.

"Відтак, даний договір є розірваним, а іншого стороною позивачки не було спростовано. Право клієнта на розірвання депозитного договору в односторонньому порядку безумовне. Договір вважається розірваним з моменту отримання банком заяви про розірвання договору та повернення коштів. Суд вважає, що в контексті того, що існує рішення, яке набрало законної сили стосовного депозитного договору, який є предметом позовної заяви, підстав для задоволення позову в частині розірвання договору та стягнення відсотків, немає. Оскільки, дані позовні вимоги є похідними від вимоги про стягнення коштів за договорами банківського вкладу, а провадження у цій частині вимог закрито з підстав наявності такого, що набрало законної сили, рішення суду, ухваленого з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, яким у позові відмовлено", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.