У ТЦК Києва придатність до служби людей визначає "ветеринар": пропаганда РФ вигадала новий фейк

Читать на русском

Окупанти брешуть, що у Київському ТЦК висновок щодо придатності нібито надає ветеринар

Читать на русском
Російські фейки і ТЦК
Пропаганда РФ вигадала новий фейк про ветеринара у Київському ТЦК

Окупанти брешуть, що у Київському ТЦК висновок щодо придатності нібито надає ветеринар

Російська пропаганда вигадала новий фейк про роботу ТЦК у Києві. Цього разу окупанти у мережі активно поширюють фейкову інформацію про те, що в Київському ТЦК нібито працює ветеринар, який робить висновки про придатність до військової служби. Ця інформація не відповідає дійсності і є черговою брехнею фейометників Кремля. 

Аналітики VoxCheck дослідили новий фейк і РФ і наголошують, що ТЦК не наймають ветеринарів, а лише проводять первинний огляд призовників та направляють їх до військово-лікарських комісій (ВЛК) для остаточного висновку про придатність до військової служби.  ВЛК формуються з лікарів цивільних медичних закладів. Тільки вони мають право давати висновки про стан здоров'я призовників.

Фото ветеринара та "кабінету" в ТЦК взяті з сайту ветеринарної клініки "Лессі". Їх використовують для маніпулювання людьми та створення враження, що ветеринари справді працюють у ТЦК.

Пропаганда РФ вигадала новий фейк про ветеринара у Київському ТЦК: про що брешуть окупанти 1

 

Про що ще брехала пропаганда РФ 

Російська пропаганда не втомлюється брехати, щоб деморалізувати українців та посіяти розбрат у суспільстві. Останнім часом окупанти поширили низку фейкових новин, які не мають жодного підґрунтя в реальності. Ось деякі з них:

Фейк про мобілізацію іноземців-росіян та білорусів: Пропагандисти стверджують, що українське командування планує мобілізувати на службу до спеціалізованих підрозділів іноземців з числа росіян та білорусів, які мають статус "політичних" біженців. Цей фейк є грубою підробкою, створеною за допомогою фоторедактора. Він містить численні помилки, характерні для машинного перекладу з російської на українську.

Фейк про мобілізацію трьох мільйонів жінок: Російські пропагандисти лякають українців фейком про "мобілізацію трьох мільйонів бездітних жінок". Ця інформація не відповідає дійсності. Джерелом фейку стала стаття з неавторитетного видання Texty, яку пропагандисти видають за офіційну позицію українського уряду. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що пропагандисти РФ поширюють фейк про причетність біженки з України до замаху на Фіцо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.