Запропонувати назву вулиці чи парку може кожен: у Київраді чекають на креатив киян

Механізм подачі пропозиції нескладний: треба звернутися із заявою до спеціальної комісії міськради з питання найменувань, після чого у разі підтримання пропозиції її винесуть на голосування у застосунок "Київ Цифровий"

Київрада запрошує киян долучатися до перейменування вулиць та площ
Внести пропозицію про перейменування топоніму нескладно, кажуть у Київраді - треба звернутися до відповідної комісії

Ініціювати процес перейменування топонімів у Києві може будь-хто з його мешканців. Для цього достатньо звернутися до спеціальної комісії Київради з найменувань. Потім, після затвердження, пропозиція піде по "широкому колу" інстанцій - а зрештою опиниться у застосунку "Київ Цифровий", де вже самі кияни зможуть висловити своє ставлення до ідеї.

Про процедуру перейменування міських вулиць, скверів та площ розповіла Вікторія Муха, голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій. За її словами, у столиці вже більше за десятиліття існує загальна процедура розгляду звернень громадян. Вона діє безвідносно процесів декомунізації чи дерусифікації столиці - а відтак, через неї вже пройшло чимало пропозицій.

"Є загальна процедура, яка не стосується декомунізації, дерусифікації, деколонізації, топоніміки столиці. Це може зробити будь-хто із містян, громадських організацій, юридичних та фізичних осіб — ініціювати процес перейменування або найменування певного обʼєкта топоніміки на честь видатної людини, яка зробила для Києва великий внесок у розвиток і розбудову, або на честь визначної події", - зазначила Вікторія Муха.

За словами депутатки, кожному чи кожній, хто бажає подати свою пропозицію про надання тієї чи іншої назви, треба звернутися до комісії з найменувань. Вона прийме до розгляду варіант перейменування, а після цього - передасть пропозицію до профільних органів КМДА.

"Потім вони (пропозиції та звернення - Ред.) проходять голосування у "Києві Цифровому", де вже містяни висловлюються щодо підтримки або непідтримки певних ініціатив. Зараз одне з таких голосувань у “Києві Цифровому” триває з 14 до 24 травня", - додала Вікторія Муха.

Можуть з'явитися сквери Українського радіо та Маґтимґули Пираги

Нагадаємо, нині у "Києві Цифровому" пропонують киянам обрати нові назви для провулку, кількох скверів та парку. Так, перейменувати планують сквер "Слава танкістам" на Берестейському проспекті та парк "Юність" у Святошинському районі столиці. А з найбільш цікавих назв, які наразі пропонують - імена Маґтимґули Пираги та "Українського радіо" для скверів на вул. Прорізній.

Також ми писали про те, що нещодавно з'явилася ініціатива із перейменування зупинки "станції міської електрички Дарниця". Кияни, які зареєстрували петицію на сайті КМДА, вважають, що ця назва вводить в оману пасажирів, тому, щоб не було плутанини, розглядається варіант - "Сімферопольська".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

Надихнути до діалогу: у київському метро відкрили виставку, присвячену українській природі

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На розі Лобановського і Брожка у Києві облаштували інклюзивний наземний перехід

Лікарня в Броварах матиме постійне живлення завдяки сонячній електростанції

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube