Забудовник садиби Барбана в Києві прийняв компромісне рішення: чи задовольнило воно громаду

Читать на русском

У Києві забудовник ділянки, на якій розташовано історичну садибу Барбана, на прохання громади переосмислив проєкт забудови та показав компромісне рішення

Читать на русском
Будівництво
Забудовник пропонує перетворити історичний будинок на декоративний елемент десятиповерхівки

У Києві забудовник ділянки, на якій розташовано історичну садибу Барбана, на прохання громади переосмислив проєкт забудови та показав компромісне рішення

Група «Щоденник захисту Барбана» повідомила, що забудовник ділянки, на якій розташовано історичну садибу, на прохання громади «переосмислив» проєкт забудови. Він запропонував «компромісне» рішення. Про нього 15 травня пише Хмарочос.

Одноповерховий будинок на вулиці Обсерваторній 6 було зведено 1895 року. Це останній вцілілий зразок міщанської забудови в районі. У 2021 році власник, «Інформаційна група „Агентство столичних повідомлень“», почав розбирати будівлю, знищивши її частину.

«У новому проєкті забудовник пропонує перетворити історичний будинок на декоративний елемент десятиповерхівки», - повідомляють в групі «Щоденник захисту Бабана».

Забудовник садиби Барбана в Києві прийняв компромісне рішення: чи задовольнило воно громаду 1

Фасад садиби займатиме приблизно одну десяту площі фасаду новобудови, пояснюють вони. Новобудова також займатиме практично всю площу ділянки, не залишаючи місця для двору та дерев. Група нагадує, що забудовник вирубав 38 дерев.

Забудовник садиби Барбана в Києві прийняв компромісне рішення: чи задовольнило воно громаду 2

Проєкт розробляє архітектурне бюро «Крамалл-студіо», яка, зокрема, проєктувала реконструкцію модерністської будівлі на Подолі під офісний центр «Доміно».

Кияни зібрали гроші на захист від забудовника Будинку з комахами у суді

У липні 2021 році департамент охорони культурної спадщини Київради вніс «Будинок з комахами» Марії Станіславської до переліку пам'яток місцевого значення. Наступного року Окружний адміністративний суд міста Києва позбавив будівлю охоронного статусу, проте суди ще тривають. Активісти, які намагаються зберегти пам’ятку, оголосили збір коштів на адвокатський супровід в апеляційній інстанції. Про це йдеться у повідомленні киянина Дмитра Перова у соцмережі від 14 травня 2024 року. 

У Будинку з комахами активісти облаштували творчу майстерню. Вона має привернути увагу до важливості збереження історичної будівлі. Активісти планували зібрати на захист статусу пам’ятки 60 тис. грн. На момент підготовки матеріалу вдалося залучити 60 тис. 200, 54 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.