Киянин у метро відмовився пред'явити документи, його скрутили та потягнули до кімнати поліції - яким було рішення суду

Читать на русском

На судовому засіданні чоловік заперечував факт вчинення ним адміністративного правопорушення

Читать на русском
Метро Києва
У метро Києва чоловік відмовився пред'явити працівникам поліції документи для встановлення його особи

На судовому засіданні чоловік заперечував факт вчинення ним адміністративного правопорушення

Чоловік на станції метро "Харківська" відмовився пред'явити оперативникам документи для встановлення особи. Його скрутили та потягнули до кімнати поліції. Про це йдеться у постанові Дарницького районного суду Києва, опублікованій 14 травня 2024 року. 

28 березня 2024 року о 11:17 чоловік у вестибюлі станції метро «Харківська» категорично відмовився пред'явити документи працівнику поліції для встановлення його особи. Він вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП. До нього застосували заходи фізичного впливу. 

На судовому засіданні чоловік заперечував факт вчинення ним адміністративного правопорушення. Він вказав, що зайшов у метро, заплатив за проїзд і йшов до вагона, коли його зупинили працівники поліції та почали без будь-якого пояснення вимагати документи. Після того, як громадянин повідомив, що викликає наряд поліції, його силоміць потягнули до службового приміщення, де надалі склали протокол. Зазначив, що словесний конфлікт між ним та працівником поліції був, проте будь-якого правопорушення не вчиняв.

Чоловік надав запис подій 28 березня 2024 року, здійснений на особистий телефон, який був досліджений судом. Однак відео не відобразило початку розмови між ним та працівниками поліції та не дало змогу в повному обсязі встановити обставини подій. 15 квітня 2024 року на запит суду оперативники надали запис з боді камери.

"Як вбачається із відеозапису, який було надано на запит суду, працівники поліції зупинили чоловіка та просили пред'явити документи, що встановлюють особу, на його запитання на яких підставах, працівник поліції повідомив про п. 3 статті 32 ЗУ «Про національну поліцію». зазначав, що буде писати на них скаргу та почав знімати все на свій телефон. Після цього між ним та працівником поліції виник словесний конфлікт, з якого вбачається, що громадянин не погоджувався з тим, що має пред'явити документи, не вчинивши жодного порушення. Розмова відбувалась між сторонами на підвищених тонах. Надалі чоловік повідомив працівникам поліції про те, що буде викликати наряд поліції по спецлінії «102», після цього один із працівників поліції, сказавши «давай його сюди», схопив його з іншим працівником поліції за руки (застосували фізичну силу) та почали тягнути у бік. Він опирався таким діям працівників поліції, проте останні штовхали його у певному напрямку (до кімнати поліції). Громадянин просив, щоб його не чіпали, проте працівники поліції силоміць затягнули його до кімнати, де пізніше склали на нього вказаний протокол", - зазначається у матеріалах справи. 

Що вирішив суд? 

Суд вирішив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно щодо притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП. Причина - відсутність події та складу адміністративного правопорушення.

"Працівники поліції не пропонували чоловіку пройти до кімнати поліції, а лише на підвищених тонах вимагали пред'явити документи. Поведінка одного із працівників поліції не була спокійною та врівноваженою, а дещо агресивною. Зафіксована на відео відмова пред'являти свої документи та повідомлення ним про намір викликати наряд поліції по лінії «102», не може розцінюватись як доказ вчинення ним злісної непокори законній вимозі, як і його дії, коли працівники поліції без будь-якого пояснення та попередження почали силоміць тягнути його за руки та заштовхувати у кімнату поліції", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.