У Києві з’явився сміттєвий адміністратор: навіщо він потрібен

Читать на русском

По всій Україні мають з’явитися підприємства, які мають займатися виключно адмініструванням вивозу відходів, тому у Києві з’явиться така компанія з уставним капіталом у 750 тис. грн.

Читать на русском
У Києві з’явився сміттєвий адміністратор: навіщо він потрібен
Поява нових КП – це вимога закону

По всій Україні мають з’явитися підприємства, які мають займатися виключно адмініструванням вивозу відходів, тому у Києві з’явиться така компанія з уставним капіталом у 750 тис. грн.

У Києві з’явилось нове КП «Муніципальний адміністратор з управління побутовими відходами» замість КП «Київкомунсервіс», яке зараз займається вивезенням відходів. Ніякої нагальної необхідності у цьому немає, проте цього вимагає закон «Про управління відходами», який набув чинності у 2023 році. Статутний капітал даного КП складе 750 тис. грн. Про це стало відомо під час сесії Київради, яка відбулася 16 травня 2024 року. 

За те, щоб створити нове комунальне підприємство проголосували 73 депутати. Проте нагальної необхідності у появі нової компанії немає.

 

«Закон прийнятий таким чином, що підприємство, яке буде адмініструвати управління відходами в регіонах - це не тільки Києва стосується, не може займатися жодною іншою функцією. Зокрема, виробничою. Тільки адмініструванням. Саме тому ми не можемо це (нове КП – ред.) створити на базі «Київкомунсервісу», - пояснив заступник мера Києва Петро Пантелеєв.

За його словами, Київрада 4 рази зверталася до уряду щодо того, що це недоцільно й краще це робити після завершення війни. Але закон вимагає, щоб нові КП з’явилися саме зараз.

Згідно з проєктом рішення, нове підприємство буде займатися укладання договорів на виконання окремих операцій з управління побутовими відходами та зі споживачами про вивіз сміття. Також має з’явитися єдина інформаційна база споживачів для нарахувань, обліку стану оплати та заборгованості. Уставний капітал підприємства має скласти 750 тис. грн.

У Києві запустили кур'єрський сервіс для вивозу сортованих відходів

В столиці почав працювати сервіс із вивезення сортованих відходів Recycle. За допомогою застосунку можна викликати кур'єра, який доставить пакунок у пункт прийому вторсировини. Застосунок Recycle вже можна завантажити в App Store та Google Play. 

Для того, щоб замовити вивіз відходів, треба створити замовлення у за стосунку Recycle, а потім додати фото та опис, користуючись підказками. Кур'єри Recycle приймають тільки ті відходи, які можуть переробляти в Україні. Перелік таких відходів та детальну інструкцію можна знайти у застосунку.

Інформатор писав, що киянам дозволили викидати більше побутових відходів, ірпінцям - збільшили тарифи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.