Доводиться бігати від одного об'єкту метро до іншого: коли буде ремонт на Оболоні і чи закриють тунель - експерти, відео

Читать на русском

Інформатор розпитав фахівців з транспортних питань про справжні причини колапсу з метро і про те, коли насправді чекати ремонту підземки на Оболоні

Читать на русском
Ремонти в метро Києва
Дмитро Беспалов і Олександр Гречко - про справжні причини транспортного колапсу і те, як будуть ремонтувати тунель на Подолі

Інформатор розпитав фахівців з транспортних питань про справжні причини колапсу з метро і про те, коли насправді чекати ремонту підземки на Оболоні

На розробку проєктної документації для проведення ремонтних робіт на перегоні метро між ст.м. "Тараса Шевченка" і "Почайна" піде мінімум півтора роки. Ремонт має бути плановим, а про інші обставини, як-от необхідність перекриття руху ділянкою метро чи вартість робіт, суспільство дізнається тільки коли документи будуть готові і їх перевірятиме Державна будівельна експертиза.

Цикли проєктів дуже довгі

Про обставини, пов'язані з ремонтом, журналісту Інформатора розповіли фахівці з логістичних питань. Так, за словами експерта з транспортного планування Дмитра Безпалова, поява відео з тунелю на перегоні між ст.м. "Почайна" і "Тараса Шевченка" з вологою, що потрапила на рейкошпальну решітку, зовсім не обов'язково свідчить про безпосередню загрозу стійкості тунелю.

"Підтікань в метро багато, це складна споруда. Є ті, що можуть спричинити проблеми, але є й такі, що відбуваються в рамках експлуатації. Воду, звісно, треба прибирати, дренажі - приводити в порядок, але казати, що тунель буде потребувати саме негайного закриття через загрозу стійкості споруди, завчасно", - зазначив фахівець.

Укладанню проєктної документації передуватиме проведення підготовчої дослідної роботи в самих тунелях. Йдеться про експертизу стану ґрунтів та тунельних тюбингів, що проводитиметься в діючому тунелі і триватиме щонайменше декілька місяців, а, можливо, й до півроку, каже Дмитро Безпалов. І вже після того, як роботу над створенням проєктної документації буде завершено, її перевірить Державна будівельна експертиза. Це відбудеться лише за 1,5-2 роки з моменту, коли почнеться дослідницька робота в тунелях.

"Це нормально для будівництва, там цикли проєктів дуже довгі. Просто не можна було допускати ситуацій, як от нині в Києві, коли нормальний процес планових ремонтів було розірвано, і ми живемо в перманентній кризі. Доводиться бігати від одного проєкту до іншого, а загроза ситуації в тому, що кожна наступна НП буде перемикати всю увагу з планових ремонтів", - зазначив Беспалов.

Чи перекриватимуть тунелі на час ремонту

Для мешканців столичної Оболоні та Подолу питання номер один - перекриття метро у разі, якщо проєктанти все ж оберуть такий формат ремонту. КП "Київський метрополітен" зробив заяву, з якої випливає, що закривати тунель не будуть. Проте детальніше обставини ремонту будуть відомі ще нескоро. І в разі, якщо рішення про перекриття буде схвалено, ситуація на Подолі буде дзеркально нагадувати ту, що нині відбувається зі ст.м. "Либідська" та "Деміївська": подільські станції стануть на деякий час кінцевими, і міська влада повинна буде забезпечити підвіз пасажирів з однієї до іншої наземним транспортом.

"Жителі Оболоні трошки ближче знаходяться до центру міста, і для них проблема буде меншою - проте, якщо всі пересядуть на автомобілі, то точно стоятимуть в заторах. Там є вузькі ділянки, які складно буде проїхати, і компенсуючий громадський транспорт точно не забезпечить такий саме рівень комфорту, як метро", - каже Інформатору транспортний аналітик, активіст ініціативи "Пасажири Києва" Олександр Гречко.

"Те, що заховане від людського ока під землею, фінансували мінімально"

Фахівець прийшов до висновку, що критичність проблеми метрополітену Києва, що знайшла своє вираження на відтинку на "синій" гілці між "Либідською" та "Деміївською", пов'язана з максимальною експлуатацією та мінімальними витратами на утримання інфраструктури. Місту потрібно було займатися плановими ремонтами, за аналогією з тим, як це роблять сусіди - в Будапешті нещодавно відкрили лінію метро, яку ремонтували впродовж декількох років.

"В нас же інвестиції в капітальні ремонти були відсутні, метро ніколи не закривалося, і тепер конструкції тунелів вже не витримують тих ремонтів, що проходять в них зазвичай у нічний час. У Києві ж фінансували наземну інфраструктуру, розв'язки і дороги, а те, що заховано під землею від людського ока, фінансувалось мінімально, і ось - бачимо результат: метро розсипається", - додає Гречко.

Болюче питання для Кличка

Нагадаємо, ситуація з метрополітеном стала однією з причин, за якої шальки соціологічних терезів стали менш прихильними до Віталія Кличка. За даними дослідження, довіра до мера Києва за півроку впала на чверть.

Однією з найбільш проблемних ланок в метро Києва може стати експлуатація метромосту. Депутат Київради Андрій Вітренко каже, що споруду можуть закрити в будь-який момент через аварійність, щойно буде проведено її експертизу. Натомість, в КМДА таке висловлювання називають "хвилею брехні" і обіцяють, що міст закриватися не буде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.