Масштаби аварії з просіданням ґрунту над закритою ділянкою метрополітену більші, ніж здається на перший погляд
Розміри та глибина вирви, що утворилася над перегоном метро між ст.м. "Либідська" і "Деміївська" посеред Деміївської площі у Києві значно більші, ніж здавалося на перший погляд. Фактично, просіла вся земля під торгівельним павільйоном, настільки, що кратер там довелося закидувати піском. Як видно неозброєним оком, опора, яку було нещодавно встановлено поруч з будівлею, просіла вниз на півметри.
За спостереженнями журналіста Інформатора, стовп вуличного освітлення занурився в землю на півметри. Навколо елемента вуличного освітлення асфальт репнув та провалився вниз - відстань між асфальтом і піщаним ґрунтом, що нині складає дно "провалля", сягає тих-таки півметри. Підійти ближче небезпечно, оскільки асфальт крихкий і може не витримати вагу людини.
Бордюр, що відділяє проїжджу частину від пішохідної ділянки тротуару, просів на відстані близько 10 метрів в довжину, проте знизу його, вочевидь, ще тримає частина ґрунту, інакше він також вже пішов би під землю. Проте асфальт на місці стику з бордюром вже потріскався і зсунувся, скільки ще протримається структура покриття, незрозуміло.
Проте головна частина провалля скривається всередині торгівельного павільйону. Там, за словами журналіста, утворився величезний кратер. Видно, що робітники намагалися закрити його за допомогою піску чи суглинку, який засипали зверху. Деякі вікна були розбиті чи отримали тріщини. Відтак, саму структуру будівлі павільйону було порушено, і, щоб вона не розсипалася, стелю всередині підперли стовпом. Проте функціонувати павільйон навряд чи вже буде.
Нагадаємо, у неділю, 17 грудня, стало відомо, що над тунелем метро біля колишнього Деміївського ринку почали просідати під землю торгові павільйони. Будівлі деформувалися від зсуву ґрунту. Також через просідання на пішохідній частині вулиці пошкодилося асфальтне покриття.
При цьому в КП "Київський метрополітен" стверджують, що просідання землі сталося вже достатньо давно, ще до закриття шести станцій "синьої" лінії метро 8 грудня. Причому за ділянкою постійно спостерігали фахівці, і вони не фіксували критичних змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.