У гуртожитках на період довгих зимових канікул залишаться тільки вразливі категорії: сироти, переселенці, ті, хто приїхав з окупованих та прифронтових територій та зони бойових дій
Студенти Національного авіаційного університету в Києві у цьому навчальному році закінчують офлайн-навчання у першому семестрі вже 3 листопада. Спільне рішення колективу, наглядової ради та студентського самоврядування обумовлено невтішними прогнозами експертів щодо зимових відключень світла. А головне, неготовністю вишу до опалювального сезону в таких умовах, адже ніхто не може гарантувати, що міські теплогенеруючі підприємства зможуть під час тривалих відключень світла забезпечити гуртожитки та корпуси теплом.
Про складне рішення, яке викликало чимало критики, повідомила на своїй сторінці у Facebook виконуюча обов’язки ректорки НАУ Ксенія Семенова. За її словами, прийнято воно було ще влітку - після листа Міносвіти із проханням завершити семестр раніше. У студентів Національного університету вийшло аж надто рано - навчання, яке відбувалося офлайн, закінчується 3 листопада, проте, як каже ректорка, освітня програма буде виконана. Для цього було спеціально розплановане навчальне навантаження - вчитися почали на тиждень раніше, пар було більше звичайного, навчалися ще й щосуботи. Такий варіант обрали самі студенти, яким було запропоновано почати навчальний рік ще у липні, проте вони вирішили, що краще більше навантаження, ніж відсутність канікул.
“Це не спонтанне рішення, ми цей графік запланували в червні. Освітня послуга надана в повному об‘ємі - розклад занять в першому семестрі так був запланований, щоб встигнути. Поки у нас немає автономного живлення і опалення, іншого виходу немає”, - зазначила Ксенія Семенова.
Ректорка наполягає, що про зупинення навчального процесу мова не йде, але й дистанційне навчання у виші поки не розглядають. За словами Семенової, онлайн навчання - це відсутність навчання, і хтось має це нарешті визнати.
При цьому є ще одне важливе питання - це гуртожитки, з яких на початку листопада доведеться виїжджати. Як зазначають у пресслужбі НАУ, з огляду на стан енергетичної інфраструктури, ризики майбутніх обстрілів та високий ризик тривалих відключень тепла, світла та водопостачання взимку, адміністрація університету звертається до усіх студентів із закликом на період зимових канікул поїхати додому.
“Таке рішення зумовлено тим, що ні адміністрація, ні органи студентського самоврядування не хочуть, щоб студенти в зимовий період лишилися в гуртожитках, непридатних для нормальних умов життя”, - йдеться у повідомленні.
Але обмежену кількість людей університет зможе забезпечити такими умовами на період до початку занять офлайн - йдеться про наступні категорії:
Усі ці категорії впродовж зимових канікул мають переїхати до гуртожитків №7,8,9,10,11,12,13. Це пов'язано з тим, що біля цих гуртожитків є великі бомбосховища, в них будуть обладнані пункти незламності з дизельними генераторами, де можна буде зарядити пристрої, випити гарячого чаю.
“Ніхто не щасливий від цього рішення. Але подумати завчасно і мати цілий місяць для вирішення побутових питань, набагато приємніше, ніж у грудні залишитися без жодних опцій. Університет разом з американськими партнерами працює над проектом енергетичної безпеки НАУ. Тому, сподіваємось, це остання важка зима для нас”, - повідомила Ксенія Семенова.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що Міносвіти доручило усім закладам освіти - як школам, так і вишам - у максимально короткі терміни встановити об'єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року - до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.
Також ми писали про те, що пологовий будинок у Святошинському районі столиці оснастили сонячною електростанцією. Тепер медзаклад матиме живлення навіть у разі відключення електропостачання. Втім, чи будуть такі заходи з енергонезалежності ефективними у осінньо-зимовий період року, питання - адже показники інсоляції у Києві не надто високі, відтак, станція простоюватиме.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.