Пологовий будинок у Києві заживили від сонячної електростанції

Тепер медзаклад у Святошинському районі матиме живлення навіть у разі відключення електропостачання, але чи будуть такі заходи ефективними у осінньо-зимовий період року, покаже час

Електроенергія Київ медичний заклад
На даху Київського пологового будинку №3 розмістили 200 сонячних панелей

Пологовий будинок у Святошинському районі столиці оснастили сонячною електростанцією. Тепер медзаклад матиме живлення навіть у разі відключення електропостачання. Втім, чи будуть такі заходи з енергонезалежності ефективними у осінньо-зимовий період року, питання - адже показники інсоляції у Києві не надто високі, відтак, станція простоюватиме.

Про реалізацію заходів із забезпечення енергонезалежності у пологовому будинку на Святошині розповів у своєму Facebook мер Києва Віталій Кличко. Сонячна електростанція чимала: вона має потужність у 120 кВт і понад 200 панелей, а також сонячний та гібридний інвертори, що дозволить і отримувати електроенергію з сонячної, і накопичувати її.

Міський голова зазначив, що таке джерело безперебійного живлення вкрай важливо для пологового будинку, де працюють операційний блок та відділення інтенсивної терапії новонароджених. Такими автономними сонячними електростанціями, каже Кличко, столиця оснащує три медзаклади завдяки уряду Німеччини. Загальний бюджет – 500 тисяч євро, які надають столиці на безповоротній основі.

Втім, додамо, що навіть за умови лагідної зимової погоди без завірюх та тривалої негоди показники інсоляції у Києві загалом будуть невисокі. Відтак, пологовий будинок все одно залежатиме від центрального енергопостачання - хоча електростанція й допоможе генерувати додаткову енергію.

Сонячні електростанції зводять на ЧАЕС, а також у київських школах і вишах

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що Чорнобильська атомна електростанція отримала першу партію комплектуючих для будівництва сонячної електростанції на своєму промисловому майданчику. З обладнанням допомогли міжнародні партнери, а зрештою станція отримає власні потужності з виробництва електроенергії близько 2 МВт. Використовувати їх будуть, щоправда, лише для власних цілей.

Також ми писали, що Міносвіти доручило усім закладам освіти - як школам, так і вишам - у максимально короткі терміни встановити об'єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року - до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube