Брати Трофименки хочуть збудувати офіс на вулиці Михайлівській у Києві: чому активісти проти

Читать на русском

Архітектурне бюро Urban Design заявило, що офісний центр Hillfort будуть будувати не на місці історичного флігеля, а поруч – на місці сусідньої будівлі, що не має історичної й архітектурної цінності. Однак активіст Дмитро Перов наполягає – це маніпуляції забудовника, й будівля має бути збережена.

Читать на русском
брати Трофименки, Київ, забудовник, історичні пам'ятки
Боротьба за історичні споруди у Києві триває.

Архітектурне бюро Urban Design заявило, що офісний центр Hillfort будуть будувати не на місці історичного флігеля, а поруч – на місці сусідньої будівлі, що не має історичної й архітектурної цінності. Однак активіст Дмитро Перов наполягає – це маніпуляції забудовника, й будівля має бути збережена.

Історія садиби Броніслави Подгорської на вул. Михайлівській, 12 у Києві бере свій початок з 1853 року, коли була збудована головна будівля комплексу. Тепер на цьому місці знаходиться офісний центр Hillfort. У девелопера є плани розширити забудову далі, проте активісти говорять, що заяви про не цінність флігеля, де має бути офісний центр, не зовсім правдиві. 

Так вважає пам’яткоохоронець, активіст Дмитро Перов та зауважує, що крім основної будівлі в садибі Броніслави Подгорської було ще два флігелі – за номерами будинків 12а та 12б. 

«Останній - має статус памʼятки архітектури. А ось флігель 12а - не має такого статусу. На його місці заплановано будівництво ще одного бізнес-центру. Проєкт планує реалізувати архітектурне бюро Urban Design», - повідомив Дмитро Перов на своїй сторінці в соцмережі.

Про цей флігель говорить активіст Дмитро Перов.
Про цей флігель говорить активіст Дмитро Перов.

Ось така споруда має з’явитися на місці спірної будівлі.

Девелопер бачить на цьому місці офісний центр.
Девелопер бачить на цьому місці офісний центр.

Активіст вважає заяви щодо не цінності старої споруди маніпуляцією забудовника. Він заявляє, що це дуже просто спростувати.

«По-перше, є бібліографічні відомості, щодо життя вказаних осіб та свідчення місцевих. По-друге, будівля виконана з жовтої київської цегли.. ну, й по-третє, вона чітко оконтурена на плані 1925 року. Зараз збираємо історичні відомості - для порятунку доміка», - написав Дмитро Перов.

Консультативна рада при департаменті культурної спадщини у п’ятницю, 16 лютого взяла до відома проєкт реконструкції на вул. Михайлівській, 12а (в) та рекомендувала направити документи до міністерства культури тому, що це буферна зона Софійського собору. 

«Проєктом реконструкції передбачено перетворити історичний флігель в нову офісну будівлю з 2-рівневим підземним паркінгом», - повідомив Дмитро Перов.

Відомо, що флігель під літерою «А» будо споруджено 1898 році за проєктом відомого Київського архітектора Миколи Горденіна. За словами активіста, у флігелі певний час проживав відомий лікар та меценат Київської картинної галереї - Давид Лазарович Сигалов.

Що відповів забудовник

Після посту про відомого лікаря Давида Сигалова архітектурне бюро Urban Design відповіло активісту матеріалом на одному з новинних сайтів. В бюро заявили, що історичні споруди чіпати не будуть, а проведуть реконструкцію будівлі, яка нібито не має історичної цінності. Йдеться про прибудову, яка перебуває в аварійному стані.

 

«Офісна будівля запроєктована в габаритах та масштабі історичної забудови відповідного кварталу та матиме 4 поверхи з максимальною висотою 14,6 м (дозволена висота у цій зоні – 15 м). Також у проєкті передбачено будівництво підземного паркінгу на 6 машин», - йдеться у цитаті проєкту архітекторів.

Інший дослідник Києва Михайло Кальницький вважає, що «реконструювати збираються зовсім інший, 2-поверховий, будинок, щодо якого навіть немає впевненості, що він збудований у дорадянські часи».

Що відомо про забудовника

Замовником реконструкції будинку на Михайлівській є компанія Universum Development. Девелопером цього проєкту стала компанія НЕСТ Володимира Трофименка

Такий центр хочуть збудувати на Рейтарській.
Такий центр хочуть збудувати на Рейтарській.

Нагадаємо, що брати Вадим та Володимир Трофименки мають відношення до історії з будинком Київського повітового земства по вулиці Рейтарській, 37А, який визнали пам’яткою архітектури місцевого значення, після того, як брати купили споруду. 

Володимир та Вадим Трофименки купують старі будинки й роблять на їх місці бізнес-центри.
Володимир та Вадим Трофименки купують старі будинки й роблять на їх місці бізнес-центри.

Історія на Рейтарській схожа з подіями на Михайлівській: на місці флігеля на Рейтарській хотіли зробити бізнес-центр «REITER HALL». Загалом комплекс складався із 3 споруд: будинку №37А – це пам’ятка архітектури, будинку 37А' (флігель) - теж став нещодавно пам’яткою та ще одна споруда, яку демонтували у 2015 році. Міністерство культури у вересні 2023 року вирішило, що цінність має як сам будинок, так і його флігель

Щоб скасувати цей наказ Мінкульту девелопер звернувся до суду, але 10 січня 2024 року суддя Київського окружного адміністративного суду Євген Марич вирішив не скасовувати рішення міністерства щодо історичної цінності споруди на Рейтарській. Проте боротьба ще не завершилася: на рішення судді Магрича подали скаргу.

Нагадаємо, що у 2002-2012 роках Вадим Трофименко був нардепом. Спочатку він пройшов у ВР від «Нашої України», а потім - від «Блоку Юлії Тимошенко». А чоловіка із прізвищем Володимир Трофименко у 2017 році затримали детективи НАБУ у рамках справи про можливе розкрадання 149 млн гривень при закупівлі міноборони палива у фірми «Трейд Коммодіті».

Інформатор писав, хто з забудовників має плани на пам’ятку архітектури «Будинок з комахами» у центрі Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.