Плановий потоп: через аварії під Ocean Plaza прокурори завели справу, тепловики кажуть про тиск правоохоронців

Ділянку магістрального трубопроводу, про яку знають вже всі кияни, прориває раз на рік: прокуратура каже, що у "Київтеплоенерго" недбало ставляться до ремонтів та перевитратили кошти, самі комунальники пишуть про тиск

Прорив труби на Либідській площі: розслідування прокуратури та заява Київтеплоенерго про тиск
Під час останнього прориву вода струменіла вулицею і навіть заливалася до підземного переходу, що веде до станції метро. Фото: Facebook Вікторії Кохановської

У Києві починається черговий скандал, пов'язаний із недбалістю у комунальній сфері. 17 травня міська прокуратура повідомила про початок досудового розслідування через "можливу розтрату" бюджетних коштів при капремонті магістральних трубопроводів - йдеться про комунікації під вул. Антоновича біля Ocean Plaza, де днями знову струменіли потоки. А у КП "Київтеплоенерго" проведення реконструкції там заперечили: кажуть, що бюджетні кошти на ремонт не витрачалися. Хто саме з посадовців неуважно дивився на календар, розібрався Інформатор.

Про початок досудового розслідування з приводу ймовірної розтрати бюджетних коштів розповіли у Київській прокуратурі. Там стверджують, що з 2019 року і дотепер (вже 5 років) КП "Київтеплоенерго" неодноразово робило капремонт труб, що прокладені під вул. Антоновича у Голосіївському районі столиці. Це - те саме місце, де, як шуткують кияни, днями знову стався "плановий прорив труб", через що вода струменіла вулицею і заливала підземний перехід, що веде до ст.м. "Либідська".

Жарт щодо "планового прориву" у прокуратурі також помітили, включивши до релізу: там написали, що капремонт, заміну магістрального трубопроводу та гідравлічні випробування у КП "Київтеплоенерго" проводили декілька разів. Але результат кожного разу був один: прориви та аварії на цьому-таки відтинку ставалися у 2019, 2020, 2021 і 2024 роках. Також там додали, що київські тепловики з 2019-го ведуть програму з модернізації тепломереж - за 5 років переклали вже 300 км (ймовірно, натякаючи, що труби під Антоновича, які з такою періодичністю, вартою заздрості, рве окріп, не кращі за всі інші 299 кілометрів).

"Це цинічний тиск з боку правоохоронців"

У КП "Київтеплоенерго", звісно, звинувачення відкидають. Там стверджують, що заява про повну реконструкцію, ще й за бюджетні кошти, не відповідає дійсності. А роботи на ділянці "лише заплановані", відтак, розслідування на самому початку заведе внікуди.

"Виконувалась тільки ліквідація аварійних ситуацій із необхідною заміною пошкоджених та гостро аварійних ділянок трубопроводів, а також усунення пошкоджень у результаті проведення гідравлічних випробувань, які є невід’ємною технологічною складовою підготовки до опалювального сезону", - зазначили у КП "Київтеплоенерго", додавши, що усі роботи там затверджені чинним законодавством.

Тепловики кажуть: по-перше, усі роботи вели власними силами "в межах наявних тарифних коштів" (себто, жодних переплат і додаткових витрат з бюджету). По-друге, чергова аварія на Антоновича - це наслідок гідравлічних випробувань магістральної мережі великого діаметру, понад 1 метр, яка працює під тиском - і від нього ж луснула ("сталося розмивання ділянки" - в оригіналі). Робиться це, кажуть тепловики, щоб перевірити мережі на міцність і попередити ризик аналогічних аварій взимку. І по-третє, "Київтеплоенерго" прямо заявило про тиск.

"Зауважимо, що тиск з боку правоохоронних органів на роботу колективів комунальних служб Києва є системним, а самі дії проводяться з недотриманням процедури, як того вимагає закон. У період, коли працівники працюють у посиленому цілодобовому режимі... такі дії правоохоронців видаються особливо цинічними та такими, що мають політичне підґрунтя", - додали у КП.

Чи можлива змова тепловиків та правоохоронців

Зазначимо, що і аварія, і розслідування дій комунальників відбуваються на тлі подій у Київраді, де КМДА просить забюджетувати для КП "Київтеплоенерго" додаткові 2,5 млрд грн. Цю чималу суму, як казав Інформатору голова бюджетної комісії Андрій Вітренко, немає де взяти - а одночасні вимоги заплатити 1,3 млрд для Київводоканалу, 2,5 млрд для "тепловиків" (та ще виділити майже 14 млрд грн на добудову метро на Виноградар) поставили його в глухий кут дивним збігом.

При цьому проконтролювати роботу тепловиків складно навіть народним депутатам. На це ще напочатку року скаржився нардеп, екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко: він стверджував, що аудиторські висновки з приводу "Київтеплоенерго" не дозволяють побачити... самі ж силовики: ДБР, БЕБ, Нацполіція, київська міська та три районні прокуратури. Цю ситуацію екс-міністр вважає змовою між самими тепловиками та силовими структурами, і, відтак, нинішній скандал може бути лише продовженням "старої давньої" традиції.

Доречі, є ще одне питання - до тепловиків. Якщо прориви на магістральній і такій важливій трубі під вул. Антоновича вже є таким частим явищем (а за даними прокуратури, за останню п'ятирічку проривало чотири рази із невеликим перепочинком напочатку війни), то чому досі не було зроблено капремонт труби? Чи, можливо, якраз на проведенні ремонтів "планових поривів" і створюються додаткові кошти, які витрачають на вдосконалення напівживої мережі.

Прокляті місця в Кличка: де періодично рве труби

Нагадаємо, про "прокляте місце" Кличка ми писали днями, коли 14 травня знову затопило площу Либідську. Це сталося через прорив труби поблизу ТРЦ Ocean Plaza, тому стався обвал дороги, утворилися затори, а громадський транспорт рухався із затримками. В Київраді повідомили, що аварія відбулася через гідравлічні випробування теплотраси. Проте у цьому місці вже не вперше стаються затоплення, і кожного разу міська влада рапортує про усунення аварії.

Ще одним місцем, де вже кілька разів проривало труби, став бульвар Шамо у Дніпровському районі на Русанівці. Востаннє там текла вода вулицями ще 31 січня, також спричинивши затори і відімкнення від водопостачання місцевих мешканців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

Надихнути до діалогу: у київському метро відкрили виставку, присвячену українській природі

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На розі Лобановського і Брожка у Києві облаштували інклюзивний наземний перехід

Лікарня в Броварах матиме постійне живлення завдяки сонячній електростанції

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube