Відносини між колишнім подружжям погіршились влітку 2019 року
Чоловік після розлучення оскаженів та почав докучати колишній дружині з її дітьми. Він сварився, кидався в бійку та розтрощив їх спільну чотирикімнатну квартиру. Жінка вимагає стягнути з нього компенсацію у розмірі 1 112 636 гривень. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва, опублікованого 18 квітня 2024 року.
З 1 грудня 2017 року жінка перебувала з чоловіком у шлюбі, який було розірвано рішенням Шевченківського районного суду Києва від 20 травня 2021 року. Вона має на утриманні двох дітей. У їхній спільній частковій власності - чотирикімнатна квартира, загальною площею 186,7 кв.м. Влітку 2019 року відносини між сторонами погіршились.
20 червня 2019 року чоловік вчинив сварку з побиттям посуду, 12 серпня 2019 року почав розбирати меблі в цій квартирі та вивозити в невідомому напрямку, а ввечері того ж дня вдарив жінку в обличчя. 13 серпня 2019 року він зіпсував у квартирі все сантехнічне обладнання та електрику, що зумовило неможливість проживання в цій квартирі та причиною звернення до поліції. 18 вересня 2019 року діючи спільно з групою невідомих осіб, зруйнував стіну у квартирі, пробивши її наскрізь. 8 жовтня 2019 року вирвав вхідні двері до квартири, зруйнував стіну в місці знаходження входу до квартири. 1 листопада 2019 року потрапив до квартири, зруйнував сантехнічне й побутове обладнання, вивіз усі документи, цінності, речі громадянки та дітей. Внаслідок таких дій зазначена квартира стала непридатною для проживання, що зумовило необхідність орендувати житло. Так, з листопада 2019 року до квітня 2020 року вона орендувала квартиру, вартістю 16 500 гривень в місяць та 103 636 гривень за весь вказаний період. Також з вересня 2020 року до 24 лютого 2022 року оренда обійшлася у 292 тисяч гривень за вказаний період.
ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки» розрахувало вартість відновлювального ремонту квартири після дій чоловіка. Відповідно до вказаного висновку вартість відновлювального ремонту становить 915 тисяч гривень, а вартість самого висновку - 8 тисяч гривень.
За висновком міського центру дитини служби у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) № 248 від 6 грудня 2019 року, рекомендовано підтримувати стабільний психоемоційний стан дітей, забезпечуючи їх спокійне та безпечне місце проживання та задовольняючи вікові потреби. Також вони мають пройти курс психотерапевтичної допомоги для зменшення негативного впливу пережитого травматичного досвіду на їх розвиток та отримання психологічної підтримки.
Київський міський центр судово-психіатричної експертизи 24 грудня 2020 року склав висновок, відповідно до якого з осені 2019 року в жінки виявили ознаки розладу адаптації у вигляді змішаної тривожно-депресивної реакції. Наявний у неї психічний розлад пов'язаний з діями її чоловіка стосовно неї.
Жінка направила суду нотаріально посвідчені пояснення, в яких зазначила, що була нянею у дітей на час виїзду позивачки за кордон з 30 жовтня по 3 листопада 2019 року. Також повідомила, що 1 листопада 2019 року невідомі особи почали виламувати вхідні двері та увірвались до квартири, приблизно у кількості 12 осіб, які упакували та винесли всі речі з квартири. Вказані обставини стали підставою для звернення нею до поліції.
Суд вирішив відмовити жінці у задоволенні позову. Вона не довела факт завдання чоловіком майнової та моральної шкоди.
"Суд доходить висновку, що позивачкою не доведено, що саме відповідач завдав їй майнової шкоди. Також не доведено протиправність дій відповідача для завдання моральної шкоди, оскільки витяг з ЄРДР не є процесуальним джерелом доказів, а лише факт звернення до поліції не є підтвердженням незаконності або протиправності дій відповідача", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.