Екс-депутат Київради Володимир Старовойт втратив землі на Оболоні: прокуратура забрала їх через суд

Читать на русском

Прокуратура через суд повернула Києву ділянку вартістю понад 26 млн грн на Оболоні, де забудовник обіцяв побудувати паркінг, але за 16 років так і не розпочав будівництво.

Читать на русском
Київрада, Володимир Старовойт, суд, прокуратура, оренда землі
На одній ділянці має бути торгівельний комплекс, а на іншій - ЖК з рестораном

Прокуратура через суд повернула Києву ділянку вартістю понад 26 млн грн на Оболоні, де забудовник обіцяв побудувати паркінг, але за 16 років так і не розпочав будівництво.

У 2006 році фірма отримала в оренду ділянку, яка розташована на перетині вулиці Приозерної та проспекту Володимира Івасюка (стара назва - Героїв Сталінграда) для будівництва паркінгу з торговельним комплексом. До квітня 2009 року вже мали все побудувати, проте фірма ексдепутата Київради Володимира Старовойта чогось очікувала та роботи не розпочинала. 

За три роки мали все збудувати, але попри подовження угоди ділянка так і залишалася порожньою. Тому прокуратура Києва звернулась із позовом до суду

«Укладаючи спірний договір оренди, Київська міська рада очікувала на належне виконання його умов в частині забудови земельної ділянки паркінгом з торговельним комплексом. Разом з тим, попри неодноразове поновлення строку дії договору оренди з 2006 року по теперішній час...товариство вже понад 16 років не використовує надану йому ділянку і не лише не завершило, а навіть не розпочало її забудову», - йдеться в офіційному повідомленні від прокуратури.

Суперечку щодо ділянки став розглядати Господарський суд Києва.

«Суди першої та апеляційної інстанцій погодилися з доводами прокурора щодо наявності підстав для розірвання договору оренди землі та зобов’язали повернути земельну ділянку у комунальну власність столиці. Рішення суду набрало законної сили та підлягає виконанню», - повідомили у прокуратурі столиці.

Хто з ким уклав угоду

За даними судового реєстру, у квітні 2006 року між Київрадою та фірмою «КІВ» уклали договір, за яким компанія отримала в оренду на 5 років ділянку площею 0,3867 га (кадастровий номер 8000000000:78:121:0052) для будівництва паркінгу з торговельним комплексом на перетині вулиці Приозерної та проспекту Володимира Івасюка (колишня назва - Героїв Сталінграду) у Києві. 

У 2013 та 2019 роках дію угоди подовжували, проте це ніяк не позначилося на забудові ділянки. За останньою версією договору користуватися землею мали право до 22 березня 2024 року.

«Прокурор зазначив, що ТОВ «КІВ», відповідно до п. 8.4 договору, мало завершити забудову земельної ділянки до 13.04.2009, проте свої зобов`язання за договором (компанія) не виконала, що є підставою для розірвання договору», - написано у матеріалах справи на сайті судового реєстру.

Захищати права столичної громади Київрада не поспішала, й це за неї зробила прокуратура. Виявилося, що міськрада та компанія знали про порушення строків забудови, але нічого з цим не робили. Однак йшов час, а обіцяна парковка, яка могла б поліпшити ситуацію на дорогах Києва, так і не з’явилася, тому в прокуратурі вирішили «відкрити» чиновникам очі не це порушення.

«Прокуратура повідомляла Київську міську раду про порушення умов договору оренди. Проте, Київська міська рада заходів щодо усунення порушень договору оренди землі не вжила», - в прокуратурі розцінили це як бездіяльність.

Що вирішила суддя

Суддя Господарського суду Києва Катерина Головіна встановила, що станом на листопад 2022 року на ділянці було порожньо: ні паркінгу, ні торгівельного центру.

«Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів не реєструвалися та не видавалися», - встановила суддя.

Тому у липні 2023 року суддя Головіна вирішила, що прокуратура має рацію та розірвала угоду оренди й зобов’язала фірму повернути Київраді землю. На це рішення подали скаргу, але на момент підготовки матеріалу у реєстрі ще не було постанови на користь громади Києва.

Що цікаво: за іншою справою прокуратура забрала у фірми «КІВ» також 0,5819 га землі на Оболоні, яку надавали у 2004 році під ЖК та ресторан «вищої категорії»

Що це за компанія

За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірму з нерухомості «КІВ» зареєстрували понад 29 років тому у Києві. 

Зараз фірма записана на мешканку міста Рені на Одещині Олесю Пономаренко та зареєстрованого у Шепетівці на Хмельниччині Даниїла Биковського. Однак більш впізнаваним є Володимир Старовойт, який був серед власників компанії на початку 2000-х років.

Володимир Старовойт був серед засновників компанії на початку 2000-х років.
Володимир Старовойт був серед засновників компанії на початку 2000-х років.

Нагадаємо, що Володимир Старовойт був депутатом Київської міської ради 4, 8 скликань. Його бізнес пов’язують зі ринками в Оболонському районі Києва, торгівельними майданчиками у Київській та Житомирській областях.

Інформатор писав, що слідчі шукають гроші з будівництва метро на Виноградар у Києві.

Сьогодні ми розпочинаємо розмову з українським політологом Андрієм Золотарьовим. Звісно, основним обговорюваним питанням буде смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше про цю важливу тему.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.