Суддя Ольга Саламон Вирішила, що троє сусідів мають виплатити постраждалим мешканцям квартири знизу 68 тис. 844,49 грн.
В Деснянському районі столиці через прорив гнучкої підводки на бачку унітаза помешкання киян сильно затопило: «розмокли» меблі, в спільні відшарувалися шпалери, а розетки перестали працювати. Експертна компанія склала звіт, що збитки від потопу сягнули понад 68 тис. грн. Сусіди не поспішали відшкодовувати гроші на ремонт, а заявляли, що прорив стався через ремонт: воду відключили, а потім подали її під високим тиском. Про це йдеться у рішенні Деснянського районного суду Києва від 21 червня 2024 року.
Сусіди не змогли домовитися про компенсацію вартості меблів та ремонту, тому постраждалі кияни подали позов до суду. Вони вимагали 68 005 грн за пошкодження у квартирі, 3 тис. грн за оцінку шкоди, 15 тис. грн за пережитий шок та понад тисячу гривень судового збору.
«Працівниками ЖЕД-316 було складено та підписано Акт обстеження квартири. У зв`язку з затопленням (співвласниця квартири) звернулася до експертної компанії для оцінки завданої шкоди. Згідно з результатами звіту було встановлено, що вартість завданого збитку внаслідок залиття становить 68 005,00 грн», - йдеться у матеріалах справи на сайті судового реєстру.
Сусіди, через яких стався потоп, частково визнали свою провину. Проте були незгодні з актом обстеження та звітом про збитки.
«Відповідачі стверджують, що прорив гнучкої підводки до бачку стався по причині ремонтних робіт, які мали місце біля будинку і після того як включили воду, був високий тиск у мережі водопостачання», - пояснили сусіди причину залиття.
Суддя Деснянського районного суду Ольга Саламон задовольнила клопотання щодо призначення судової будівельно-технічної експертизи. Проте роботу експерта не оплатили, тому висновків спеціаліста не було.
На момент обстеження комісія встановила, що у залитій квартирі:
«Факт залиття квартири, власниками якої є позивачі, підтверджується Актом про наслідки залиття квартири від 17 квітня 2023 року. Обов`язок з утримання квартири, санітарно-технічних приладів, що розміщені у квартирі у належному стані покладено саме на власника квартири. Внаслідок неналежного виконання відповідачами зазначених обов`язків заподіяно матеріальну шкоду», - зазначила суддя Саламон.
Тому 21 червня 2024 року вирішила, що троє сусідів мають виплатити постраждалим мешканцям квартири знизу 68 тис. 844,49 грн. Це рішення ще можуть оскаржити.
У січні 2022 року жінка домовилася з київським «Пологовим будинком «Лелека» про ведення вагітності та заплатила за це 48 тис. 600 грн. Згодом вона також уклала попередній договір щодо пологів у цьому закладі, за що окремо сплатила 66 тис. 677 грн. Проте через повномасштабне вторгнення жінка опинилася в Іспанії та народжувала вже в іншому закладі. Про це йдеться з тексту рішення Оболонського районного суду Києва від 7 червня 2024 року.
Жінка стверджувала, що з опції ведення вагітності їй встигли надати послуг на 12 тис. 430 грн. Тому 36 тис. 170 грн пологовий будинок мав їй повернути. Крім цього жінка народжувала не в цьому закладі, тому 66 тис. 677 грн попередньо сплачені за прийом пологів теж мали б повернути.
Інформатор писав, що суд Києва зупинив будівництво поблизу Солом’янського парку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.