Щоб забрати сплачені кошти, у лютому 2024 року жінка звернулась до Оболонського районного суду Києва та окремо просила про 50 тис. грн компенсації за затягування з виплатами.
У січні 2022 року жінка домовилася з київським «Пологовим будинком «Лелека» про ведення вагітності та заплатила за це 48 тис. 600 грн. Згодом вона також уклала попередній договір щодо пологів у цьому закладі, за що окремо сплатила 66 тис. 677 грн. Проте через повномасштабне вторгнення жінка опинилася в Іспанії та народжувала вже в іншому закладі. Про це йдеться з тексту рішення Оболонського районного суду Києва від 7 червня 2024 року.
Жінка стверджувала, що з опції ведення вагітності їй встигли надати послуг на 12 тис. 430 грн. Тому 36 тис. 170 грн пологовий будинок мав їй повернути. Крім цього жінка народжувала не в цьому закладі, тому 66 тис. 677 грн попередньо сплачені за прийом пологів теж мали б повернути.
«16 березня 2022 року (жінка) електронною поштою направила (пологовому будинку) повідомлення про розірвання договору і повернення сплачених коштів. Також, 7 липня 2022 року позивачка знову направила заяву про повернення коштів за обома договорами, однак відповідач гроші не повернув», - йдеться у її позові до суду.
Щоб забрати сплачені кошти, у лютому 2024 року жінка звернулась до Оболонського районного суду Києва та окремо просила про 50 тис. грн компенсації за затягування з виплатами.
Під час розгляду справи пологовий будинок не заперечував, що отримав гроші від жінки, але через повномасштабну агресію Росії не зміг їй надати всі послуги.
«Невиконання зобов`язань по договорам з боку відповідача є наслідком форс-мажорних обставин, тобто ведення воєнних дій. Будівля пологового будинку була пошкоджена, діяльність відповідача була зупинена», - йдеться у поясненнях компанії.
В пологовому нагадали про 3600 грн страховки та попросили зменшити суму моральної шкоди й дозволити виплачувати борг частинами - по 8 тис. 270,58 грн впродовж 12 місяців.
Суддя Оболонського районного суду Києва Євген Діденко визнав, що велика війна як форс-мажорні обставини не звільняє медичний заклад від обов`язку повернути гроші. Тому жінці мали перерахувати 99 тис. 247 грн за послуги, які вона не отримала та ще 10 тис. грн за затягування з виплатами.
Щодо прохання про розстрочку, то суддя визнав, що багато позовів проти пологового не можуть бути підставою для виплат боргу частинами.
«Доказів такого матеріального стану, який би свідчив про наявність реальних підстав для розстрочки, (пологовий будинок) суду не надав», - заявив суддя Євген Діденко.
Це рішення ще може бути оскаржено.
У квітні 2023 року до адвоката звернувся чоловік та попросив допомогти його знайомому отримати такий медичний діагноз, який дасть змогу виїхати за кордон. Йшлося про псоріаз, який нібито міг стати підставою для звільнення від мобілізації. Адвокат, посилаючись на свої знайомства, погодився допомогти та повідомив, що це буде коштувати 1500 доларів.
В телефонній розмові захисник, вислухавши питання, призначив зустріч у Києві біля виходу зі станції метро «Дарниця». За даними з судового реєстру, чоловіки зустрілися 14 квітня 2023 року приблизно о 14:00.
Той, хто просив за свого знайомого розповів, що ухилянт хворіє на псоріаз та хоче отримати офіційні документи щодо встановлення такого діагнозу. Це могло допомогти надалі виїхати за кордон. Однак чоловік не знав куди потрібно звертатися з цим питанням, «оскільки побоюється звертатись напряму до військкомату та не знає, що йому потрібно робити та які документи підготовити».
Інформатор писав, що киянин відсудив у Росії 15 мільйонів гривень за війну в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.