Власні сонячні електростанції: фабрики концерну Ярослав на Київщині забезпечили себе електрикою на 80-100%

Власник виробництва текстилю та макаронів почав опікуватись енергонезалежністю підприємства ще на самому початку повномасштабного вторгнення, і вже досяг вражаючих результатів

Електроенергія Київ відключення
Тепер робота Київської швейної фабрики, що випускає текстиль під брендом "Ярослав", майже не залежить від знеструмлень

Концерн "Ярослав", що виробляє текстиль та макаронні продукти на Київщині, обладнав свої фабрики сонячними електростанціями. Нині вже три з п'яти фабрик Київщини мають власну генерацію, і при цьому вони забезпечують від 80% до 100% потреб у електроенергії. При цьому заходи з енергоефективності почали впроваджувати з 2022 року.

Про впровадження новітніх технологій на виробництві текстилю та макаронів, що здійснює концерн "Ярослав", пише видання LIGA.NET. За даними видання, його власник, Олександр Барсук, обладнав сонячними електростанціями вже три з п'яти своїх фабрик - у Димері, Києві та Богуславі. Ті, що розташовані у Димері й Богуславі, закривають вже майже 100% власних потреб у електроенергії, столичне швейне виробництво - на 80%.

Впроваджувати енергоефективні заходи Олександр Барсук почав з 2022 року. Бізнесмен інвестував у це понад 10 млн грн. За словами власника, обладнання для сонячних електростанцій за півтора року просіло в ціні.

"Загалом вартість панелей не зросла. Річ у тому, що у Китаї, звідки ми все веземо, зараз перевиробництво цих систем. А ми (Україна. – Ред.) у світі такі маленькі, що нас навіть не видно. Для порівняння: Німеччина торік поставила стільки сонячних електростанцій, скільки Україні треба, щоб вирішити свої енергетичні питання", – розповідає виданню підприємець.

Потужність станцій на фабриках концерну – 250 кВт і 150 кВт. Вартість інвестицій в 1 кВт електроенергії склала $500. Наразі підприємець розглядає варіант придбання обладнання в кредит, щоб поставити сонячні панелі ще на текстильних фабриках на Черкащині й Сумщині, а також на макаронній фабриці у Києві.

Міносвіти доручило школам і вишам забезпечити енергонезалежність: чи спрацює адміністративний підход

Нагадаємо, днями Інформатор писав про доручення від Міносвіти усім закладам освіти - як школам, так і вишам - у максимально короткі терміни встановити об'єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року - до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.

Також ми писали, що на фасаді звичайної київської багатоповерхівки на Дарниці (просп. Миколи Бажана, 16) ще 9 років тому встановили сонячні панелі. Завдяки їм, а також іншим енергоефективним рішенням мешканці економлять на енергоспоживанні та опаленні. Кредит, що брали на обладнання, вже віддали, тепер заробляють на тарифах та гарантовано мають електрику для роботи ліфтів і насосів під час знеструмлень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube