Хліб у Києві здорожчає на 10-20%: скільки коштуватиме батон чи буханець, і коли підвищать ціни

У Київхлібі кажуть про неминучість здорожчання: якщо не підвищити ціни, то маленькі пекарні і потужні хлібзаводи змушені будуть зупинити роботу, і тоді вже на ринку Києва складеться дефіцит хлібобулочних виробів

Здорожчання хліба у Києві Київхліб електроенергія
Здорожчати має весь хліб, кажуть пекарі, хіба що на соціальний ціни лишаться в межах 40 грн/1 кг

Вже найближчим часом хліб має здорожчати на 10-20%, щоб хлібозаводи та пекарні залишилися на плаву. Відтак, середня ціна 1 кг хліба масового вжитку складе приблизно 40 грн. Причина - у значному підвищенні тарифів на електроенергію, податків, а також ціни на складові, передовсім, борошно.

Про неминуче здорожчання заявив у ефірі телеканалу "Київ" очільник компанії "Київхліб" Юрій Дученко. Він стверджує, що ситуація у пекарнях та на заводах вже стала нестерпною, і, якщо ціну не підвищити, вони просто припинять працювати.

"Зростання буде в межах 10-20%, в залежності від асортименту, і, нажаль, це вимушений крок, який дозволить пекарям сьогодні працювати. Тому що деякі заводи вже працюють в одну зміну, вже скорочують асортимент, і, нажаль, якщо такими темпами буде продовжуватися без підняття ціни - то у вересні прогнозується вже дефіцит хлібобулочної продукції", - повідомив Дученко.

За словами директора "Київхліба", причиною є підвищення ціни на електроенергію, податків, зерна і, ймовірно, борошна (до 15-16 тис грн за тонну). А відтак, здорожчання Дученко прогнозує вже у найближчі тижні, якщо не дні.

"Я думаю, вже у серпні буде здорожчання. Потрібно негайно переглядати ціни, бо ті виробники, які працюють "в білу", до вересня можуть, на жаль, не дотягнути", - зазначив очільник "Київхліба", додавши, що середня ціна 1 кг хліба масового вжитку має скласти приблизно 40 грн.

Молоко має здорожчати на третину, а за ним "підтягнеться" секонд-хенд

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що втрати втрати виробників молочної продукції за останні місяці оцінюються у сотні мільйонів, а то й мільярди гривень. Адже проблеми розпочалися не у липні, коли настала спека, а ще навесні, з новою хвилею атак на ТЕС та ГЕС. Їхні руйнування призвели до того, що не тільки населення, а й бізнес був змушений виживати в умовах відсутності світла. А відтак, через знеструмлення молоко у Києві має здорожчати. Поки що - на 10 грн за літр, втім, це не межа.

Також нещодавно ми повідомляли про те, що Податковий комітет Верховної Ради дав зайвий привід поміркувати про те, чи не сходити зайвий раз сходити на закупку дешевого одягу. Його голова, Данило Гетманцев, днями висловився в ефірі одного з телеканалів про нехлюйство магазинів, що торгують бувшим у вжитку одягом, в плані сплати податків. Це сигнал про те, що можна чекати на підвищення податків для таких магазинів - а відтак, і на зростання цін на найдешевший одяг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube