Спочатку з ініціативи ОСББ будинок зробили енергоефективним, що призвело до зниження споживання тепла на більш ніж 50% порівняно з тим, що було до реконструкції будинку, згодом встановили розподільники тепла: реалізували цю ідею за допомогою програми "70 на 30"
На фасаді звичайної київської багатоповерхівки на Дарниці (просп. Миколи Бажана, 16) ще 9 років тому встановили сонячні панелі. Завдяки їм, а також іншим енергоефективним рішенням мешканці економлять на енергоспоживанні та опаленні. Кредит, що брали на обладнання, вже віддали, тепер заробляють на тарифах та гарантовано мають електрику для роботи ліфтів і насосів під час знеструмлень.
Сонячну станцію встановило ОСББ "Оберіг" на Позняках, повідомляє сайт building-tech.org. У 2016 році об'єднання стало переможцем програми "70/30%" та отримало 21,5 млн грн на реалізацію енергоефективних проектів. Ще 9,7 млн грн взяли в кредит за державною програмою "Теплі кредити" строком на п'ять років за ставкою 21%. При цьому 3 млн кредиту компенсувалося грошима з місцевого бюджету. Залишок кредиту мешканці віддали за п'ять років.
Спочатку з ініціативи ОСББ будинок зробили енергоефективним, що призвело до зниження споживання тепла на більш ніж 50% порівняно з тим, що було до реконструкції будинку. Згодом встановили розподільники тепла – реалізували цю ідею за допомогою програми "70 на 30". А також встановили автономне електричне опалення за нічним тарифом.
Ідея проста: баки-акумулятори вночі нагрівають воду, а вдень її роздають. Це, за розрахунками, дало змогу знизити вартість у 2 рази. Зрештою, ОСББ встановило теплові насоси на поверхах та в теплопунктах. Вони збирати тепло з вентканалів будинку, нагрівають воду в баках-акумуляторах та роздають уже в систему. Також вони обладнані тенами, які живляться за рахунок сонячної та вітряної енергії.
Реалізація планів призвела до створення дуже привабливого ККД із погляду вартості ГВП. А влітку він надміру. Тож, коли є надмірні обсяги енергії для підігріву ГВП, її відправляють у загальну мережу, і тим самим знижують вартість обслуговування будинку, адже його значну частину становить електроенергія. Успішна реалізація цього проекту не лише покращила якість життя мешканців будинку, а й продемонструвала можливість ефективного використання відновлюваних джерел енергії у міських умовах.
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав, що вже 650 будинків у Києві встановили автономне енергоефективне обладнання, чи альтернативні джерела живлення, чи працюють над цим. Допомогу надає КМДА - існує міська програма для ОСББ та ЖБК, причому роль міста полягає у компенсації 75% від вартості обладнання. Сам механізм компенсації працює ще від початку повномасштабного вторгнення.
Також ми писали про те, що Міносвіти доручило усім закладам освіти - як школам, так і вишам - у максимально короткі терміни встановити об'єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року - до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.