У ЧАЕС знову працюватиме електростанція, щоправда, сонячна - подробиці

Чорнобильська атомна електростанція отримала першу партію комплектуючих для будівництва сонячної електростанції на своєму промисловому майданчику: потужності з виробництва електроенергії складуть близько 2 МВт, щоправда, саме стільки потрібно ЧАЕС для власних потреб

ЧАЕС сонячна електростанція
Комплектуючі до сонячної електростанції доставили міжнародні партнери, щоб забезпечити потреби у енергетиці самої ЧАЕС

Чорнобильська атомна електростанція отримала першу партію комплектуючих для будівництва сонячної електростанції на своєму промисловому майданчику. З обладнанням допомогли міжнародні партнери, а зрештою станція отримає власні потужності з виробництва електроенергії близько 2 МВт. Використовувати їх будуть, щоправда, лише для власних цілей.

Будівництво сонячної (правильно - "фотовольтаїчної") електростанції стало можливим завдяки міжнародній гуманітарній допомозі. Підприємство активно співпрацює з AidEnergy - це міжнародна онлайн-платформа, що працює на базі АТ "Хмельницькобленерго". Вона забезпечує "єдине вікно" для збору, актуалізації та інформування донорів щодо потреб українських енергетиків, а також для обробки та розподілу гуманітарної допомоги. Про це повідомляє Державне спецпідприємство "Чорнобильська АЕС" у Facebook.

Як розповідає Володимир Москалик, заступник начальника електричного цеху ЧАЕС, нині станція отримала мережеві інвертори SG110CX потужністю 110 кВА та сонячні панелі SPR-6PB(-HV) потужністю 275 Вт кожна. Триває підготовка технічної документації, яка включає розробку технічного рішення, технічного завдання та завдання на проєктування сонячної електростанції. У підсумку, кажуть фахівці, буде створена сонячна станція потужністю близько 2 МВт, яка дозволить компенсувати споживання електроенергії для власних потреб ЧАЕС.

ЧАЕС стає одним з найяскравіших заповідників країни: там бачать неймовірну кількість диких тварин

Нагадаємо, нині ЧАЕС є одним з найбільших природних заповідників України. Зокрема, нещодавно там помітили рекордну кількість лосів. Працівники побачили тварин у той час, коли проводили плановий облік птахів на водоймі-охолоджувачі ЧАЕС. Науковці нарахували 5 лосів на розподільчій дамбі, а ще 12 тварин помітили на дамбі вздовж річки Прип’ять. Фахівці впевнені, що це ще не остаточні цифри.

Також ми писали про те, що співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника помітили на градирні ЧАЕС одну з найбільших сов України — пугача звичайного. В Україні таких птахів залишилося не більше 200 пар. Птах оселився просто у недобудованій градирні 3 черги, яка мала охолоджувати 5 і 6 енергоблок ЧАЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube