Тарифи підвищаться: за екофлоу та генератори кияни будуть платити по 15-20 грн за кіловат-годину

Найдорожою електрична автономія вийде у приватних будинках, проте це єдиний керованій спосіб виробляти електроенергію взимку

генератори електроенергія відключення світла
Якщо нинішні цифри у платіжках за світло помножити на чотири, сума вийде чимала

Липневі відключення світла, точніше, його майже відсутність спровокували бум закупівлі найрізноманітніших зарядних та генеруючих систем. І якщо бізнес, який споживає електроенергію у величезних кількостях, рахує та роздумує про доцільність цих витрат, кияни купують все, на що спроможні й навіть не дуже спроможні. Але експерти попереджають: електрична автономія в окремій квартирі або будинку - це дороге задоволення.

За загальною статистикою, 60% людей поки думають і нічого не роблять у цьому напрямку, зазначив генеральний директор компанії “Д.Трейдінг” Дмитро Маляр в інтерв’ю на YouTube-каналі “Всеукраїнська енергетична асамблея”. 40% рахують і щось обирають. Найпопулярніший варіант для забезпечення альтернативною електрикою у квартирі - різні форми інверторів та акумуляторів.

“Треба розуміти, що вони не виробляються електроенергію. Це інструмент, за допомогою якого ти можеш запастися електрикою, але за рахунок того, хто не купив цей інвертор або акумулятор. І враховуємо, що ціна електрики, яку ми отримуємо при цьому, буде 14-15 грн/кВт-год. Плюс все обладнання виходить з ладу, адже і інвертори, і генератори - це засоби не для постійного, а для тимчасового використання. І коли електрику вимикають по три рази на день, зарядні системи, розраховані на три роки роботи, ламаються за 1,5-2 місяці. А ремонт за відсутності гарантії - це 20% вартості цієї установки”, - зазанчає Дмитро Маляр.

Щодо сонячних батарей, їхня стовідсоткова потужність - це лише три літні місяці. А взимку вона нічого не дасть і працюватиме просто сама на себе, адже і кількість сонячних днів, і довжина світлового дня дуже малі. 

Для приватних будинків доступні всі альтернативи зарядних систем, зокрема, й генератори, які експерт вважає найоптимальнішим рішенням. Але електроенергія з генератору найбільш дорожча - близько 20 грн/кВт/год, плюс щоденні витрати на паливо. Хоча це єдиний керований спосіб виробляти електроенергію взимку. До речі, ним можуть скористатися не тільки мешканці приватних будинків, а й перших поверхів багатоквартирних будівель - якщо, звісно, вдасться домовитися із сусідами.

Можна поставити потужні генератори і для всього будинку, але ж тут треба домовлятися з усіма мешканцями, які погодяться щомісячно сплачувати за роботу генератора. Для київської багатоповерхівки, де в середньому в квартирі споживається 300 кВт на місяць, кожна окрема квартира буде “скидатися” по 7 тисяч гривень щомісяця.

Кияни споживають лише 40% від усієї електроенергії у Києві

Нагадаємо, Інформатор розповідав, як розподіляється електроенергія між споживачами електроенергії в Києві. Наприклад, на критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов. Список цих обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.

Також ми повідомляли про те, що у ДТЕК Київські електромережі оприлюднили відповідь на одне з найпопулярніших запитань про причину масштабних знеструмлень. А саме, чи пов'язані вони з продажем електроенергії за кордон. За даними Укренерго, Міненерго та європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E, жодних перетоків до європейських країн-сусідок України з 12 травня не було. А востаннє експортували до Молдови - проте досить давно, ще навесні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube