Перед виділенням фінансової допомоги з бюджету міста чиновники вирішили проаналізувати роботу та ефективність комунальних підприємств
Спочатку перевірки, а вже потім, можливо, гроші - за таким принципом працюватиме тимчасова контрольна комісія Київради, яка вивчатиме ефективність фінансово-господарської діяльності роботи керуючих компаній з обслуговування житлового фонду Києва. Можливо, їй вдасться відповісти на запитання, чому бюджетні кошти до цих компаній надходять, а будинки не те що не ремонтуються, а й не прибираються і мають жахливий вигляд. Втім, є ще одна нагальна підстава для аудиту таких керуючих компаній. Насувається непроста зима.
Як зазначає голова контрольної комісії Тарас Криворучко, належне утримання житлового фонду міста - питання більш ніж актуальне перед складним опалювальним сезоном. Приводом для інспектування діяльності керуючих районних компаній стало майбутнє виділення цим комунальним підприємствам фінансової допомоги у розмірі 500 мільйонів гривень. З огляду на те, що вже відомо про неефективність використання коштів деякими керуючими компаніями, комісія має визначити, кому ці гроші потрібні, а кому й ні. Для цього у неї є пів року і план дій.
“Визначили коло питань, які маємо проаналізувати та перевірити. Перш за все, видатки керуючих компаній (придбання матеріалів, виплати заробітної плати, податків і т.п.), ефективність управління, надання житлово-комунальних послуг, готовності до участі в конкурсах на визначення управителів багатоквартирних будинків”, - зазначив Тарас Криворучко.
Нарешті перевірити належність утримання житлового та нежитлового фонду, прибудинкових територій та об’єктів благоустрою. І взагалі, вияснити, чи потрібно збільшувати статутні капітали керуючих компаній.
Звісно, своєю чергою, ці комунальні підприємства наголошують, що вони як можуть економлять та оптимізують, але грошей не вистачає. Причини тому різні, зокрема, погіршило фінансове становище підвищення тарифів на електроенергію. До речі, це визнають і чиновники.
“Ситуація з виконанням керуючими компаніями своїх функцій непроста, враховуючи тариф, який не змінювався з 2017 року, та зростання вартості електроенергії, ремонтних матеріалів і зарплат за цей період”, - констатує голова контрольної комісії Тарас Криворучко.
Але, хай там як, кияни можуть взяти участь у наведенні ладу у своїх будинках. З конкретними пропозиціями та зауваженнями можна звернутись до тимчасової контрольної комісії. А заразом дізнатися, що відбувається у кожного в будинку: перелік послуг, виконані та заплановані роботи, а також тарифи - цю інформацію має надати керуюча компанія.
Нагадаємо, Інформатор розповідав, що загальна тенденція здешевлення нерухомості у Києві продовжує зберігатися. Втім, дещо знизилась реальна ціна, за яку можна придбати 1-2-кімнатні квартири у Києві. Знизилась реальна ціна, за яку можна купити одно- чи двокімнатну квартиру, і якщо поторгуватися, можна заощадити 4-5 тисяч доларів.
Також ми розповідали про те, що, за прогнозами рієлторів, попит на хрущовки та панельні будинки спадатиме. Одна з причин - насичення вторинного ринку нерухомості більш комфортним житлом. Другою причиною є іпотечна програма "єОселя", яка ставить жорсткі умови щодо віку житлового фонду - це має бути лише квартира у багатоповерхівці, якій не більше 10 років. Врешті, третьою причиною є вразливість старих квартир при обстрілах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.