Купили непрості люди з аграрного сектору: Фонд держмайна продав готель Козацький на Майдані

У Києві продано найдорожчий з об'єктів приватизації у 2024 році, ціна склала 400 млн грн: це у 2,5 рази більше за початкову ставку, яку визначили у ФДМУ

Продаж комерційної нерухомості Майдан готель Козацький
Попри центральне розташування, 8-поверхова будівля з величезним номерним фондом, п'ятьма конференц-залами тощо приносила самі збитки

18 липня 2024 року Фонд держмайна провів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі онлайн-аукціон з приватизації готелю Козацький. На ньому перемогло сільськогосподарське ТОВ "Надія", представники котрого зробили ставку у 400 млн грн. Таким чином, у Києві продано найдорожчий з об'єктів приватизації у 2024 році.

На аукціоні змагалися троє учасників. Стартова вартість лота становила понад 155 млн гривень. Торги проходили за правилами трираундового англійського аукціону на підвищення ціни. Цікаво, що під час торгів ціна зросла у понад 2,5 рази — до 400 млн гривень. Про це йдеться в повідомленні на сайті Прозорро.Продажі.

Кошти від продажу після укладання угоди з переможцем надійдуть до державного бюджету. Також покупець додатково сплатить 80 млн гривень ПДВ. На сплату вартості лота переможець має 20 робочих днів після дня завершення аукціону. Договір купівлі-продажу підписується лише після надходження коштів до бюджету.

Про ТОВ "Надія" відомо небагато. Його власником є Сергій Сподін. У 2023 році він та його компанія "Птахоплемзавод "Коробівський" купила київський ТРЦ "Магеллан" за 620 млн грн. Підприємство виробляє м'ясо качки пекінської породи під торговою маркою "Смачне каченя". Якщо Сподін з якоїсь причини не заплатить гроші, право на приватизацію перейде до ТОВ "Інжур" Андрія Журжія. Його ставка була лише на 1000 грн нижчою.

Що відомо про "Козацький" і чому він показував збитки

Тризірковий готель Козацький площею понад 9500 м² розташований у центрі Києва. Він має 8 поверхів, 135 номерів, ресторан, кафе, парковку, 5 конференц-залів. Також у комплекті з ним продавалися 1494 одиниці рухомого майна (меблі, інвентар, обладнання тощо). Крім того, з його вікон відкривається чудовий вид на середмістя Києва та Майдан Незалежності.

Втім, сказати, що готель функціонував з прибутком, не можна. Станом на кінець березня готель має заборгованість перед бюджетом у майже 9,1 млн гривень. За умовами продажу її має сплатити новий власник об'єкта впродовж шести місяців. У 2021 році готель отримав менше, ніж 1 млн грн чистого прибутку. 2022-й завершив зі збитком у понад 8 млн грн.

Крім того, почав погіршуватись стан будівлі, вона буквально стала руйнуватись: у 2011-му частина стіни відпала від будівлі, вбивши перехожого. Цікаво, що 2020 року покращити фінансові показники готелю не допомогло навіть те, що у ньому проходили обсервацію люди напочатку пандемії коронавірусу. Гості тоді просто почали тікати з готелю, скаржачись, зокрема, на погані умови проживання.

Можна припустити, що у розвитку об'єкту не було зацікавлене Міноборони, на балансі котрого об'єкт донедавна перебував. Втім, є також версія, готель все ж приносив прибутки - проте їх не було видно у підсумковій звітності. Що буде з готелем тепер, поки невідомо, але розташування будівлі зручне, щоб підвищити "зірковість" та влаштувати всередині казино.

На місці готелю гостював Тарас Шевченко - трохи історії "Козацького" та підготовка до аукціону

Нагадаємо, Інформатор писав про всі етапи продажу готелю, починаючи з підготовки ФДМУ до процесу. Ще у березні 2024-го очільник Фонду держмайна Віталій Коваль відвідав готель, зазначивши, що нового власника шукатимуть вже невдовзі. А ще, тоді ж закцентували увагу на тому, що тут бував Тарас Шевченко. Точніше, не у самому готелі - "Козацького" просто ще не існувало у часи Кобзаря. Але він збудований на місці "будинку Гудовського", названий так на ім'я фотографа, що тримав фотоательє на другому поверсі особняка. Шевченко гостював тут у 1859 році.

Також ми писали про невеликий скандал, який почався, щодо ФДМУ оприлюднив початкову ціну. Річ у тому, що у Києві в центрі міста нерухомість не може коштувати так дешево. Навіть звичайні квартири тут продаються за 1 млн доларів (більше 40 млн грн), відтак, заклад не може коштувати 3,7 млн доларів. Проте, за законами, стартова ціна береться від балансової вартості об’єкта, тому продали об'єкт за значно більші кошти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube