Попит на хрущовки та панельні будинки спадатиме - прогноз ріелтора

Читать на русском

Причиною падіння попиту на застаріле житло є насичення вторинного ринку пропозиціями більш сучасного житла, а також умови іпотечної програми "єОселя"

Читать на русском
Старий житловий фонд
Хрущовки та інші будинки радянської доби перестають бути цікавими київським покупцям

Причиною падіння попиту на застаріле житло є насичення вторинного ринку пропозиціями більш сучасного житла, а також умови іпотечної програми "єОселя"

Попит на будинки старого житлового фонду радянського періоду у Києві спадатиме. Мова про хрущовки, панельні будинки та інше житло, побудоване за радянських часів. Одна з причин - насичення вторинного ринку нерухомості більш комфортним житлом.

Як пише видання Delo.ua, для падіння попиту на житло у застарілих будинках є три причини. У першу чергу - насичення вторинного ринку більш комфортним сучасним житлом. Адже останніми роками з'явилося чимало нових житлових комплексів.

Як стверджує директор City Development Solutions Роман Герасимчук, стагнація у сегменті старого житла проявилась ще під час пандемії: вже тоді стало зрозуміло, що пропозиція житла у нових будинках виграватиме за всіма параметрами. Також важливою причиною є конкуренція з боку нових ЖК у Київській області. Вони мають значну перевагу у ціні перед хрущовками, каже експерт.

Другою причиною є іпотечна програма "єОселя", яка ставить жорсткі умови щодо віку житлового фонду - це має бути лише квартира у багатоповерхівці, якій не більше 10 років. Врешті, третьою причиною є вразливість старих квартир при обстрілах.

"При попаданні у новобудову, зведену за монолітно-каркасною технологією, руйнування є, але будинок стоїть і може далі повноцінно функціонувати в більшості випадків. Старі панельні чи цегляні будинки потерпають значно більше. Це також впливає на вибір покупця", - вважає рієлтор.

На думку фахівця, через падіння попиту на житло радянських часів ціни на нього не будуть зростати у 2024 році. А більш сучасна вторинна нерухомість ставатиме дорожчою, корелюючи з загальним економічним зростанням. Причому, за словами Герасимчука, найбільшою популярністю користуватимуться будинки комфорт-класу в районах з розвиненою інфраструктурою, що були введені з експлуатацію і мають сучасний ремонт.

"Таких квартир не дуже багато, попит високий, тому вони можуть дорожчати цього року на 7-10%", - додає Роман Герасимчук.

Що на ринку нерухомості Київщини та у VIP-сегменті

Нагадаємо, днями Інформатор писав про тенденції, що приніс 2023 рік ринкові нерухомості Київщини. Перша - відновлення та завершення будівництва, що було заморожено після початку широкомасштабного вторгнення рф. Друга - запуск нових проєктів.

Також ми розповідаємо про елітне житло, яке виставлено на вторинному ринку у Києві. Так, днями з'явилося оголошення про продаж квартири майже за п'ять мільйонів доларів у Печерському районі. Площа елітної квартири становить 308 квадратних метрів. З них кухня займає 34 квадратних метри. У житлі облаштовані три спальні, а також вітальня із зоною кухні та їдальні. У квартирі, зокрема, є кілька ванних кімнат та гардеробів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.