Вікна краще зачинити: у Києві значно погіршилась якість повітря

Найгіршою є ситуація у Солом’янському районі столиці, також високі показники забрудненості спостерігаються у Дарницькому та Голосіївському районах

забруднення повітря
В окремих місцях концентрація шкідливих речовин настільки висока, що становить небезпеку навіть для здорових людей

У понеділок, 28 жовтня 2024 року, станом на 10 ранку у Києві зафіксовано погіршення стану повітря. Показники концентрації пилу перевищені майже в усіх районах. А в деяких індекс якості повітря, що базується на показниках твердих часток, озону, діоксиду азоту, діоксид сірки та викидів вуглецю, небезпечно високий для всіх груп населення.

Найбруднішими точками у Києві зранку 28 жовтня, за даними платформи SaveEcoBot є вулиці Миколи Шепелєва  (164 пункти AQI) та Івана Пулюя (139 пунктів AQI) у Солом’янському районі, вулиця Академіка Глушкова у Голосіївському (137 пунктів AQI). Такий самий показник  у 137 пунктів на Січових Стрільців, трохи менше на Хрещатику - 117. А взагалі-то місць, де рівень забрудненості перебуває у межах норми, цього ранку в Києві майже немає. 

Загальний “колір” забрудненості столиці наразі переважно помаранчевий, а це означає, що провітрювання приміщень поки не на часі. Ба більше, погано себе почувати можуть люди з чутливими органами дихання, кияни похилого віку, діти та ті, хто має хронічні серцево-судинні захворювання. І взагалі всім фахівці радять уникати перебування на вулиці, вдома увімкнути очищувач повітря, пити багато води.

Що таке "AQI" і до чого тут "PM"

Абревіація AQI розшифровується, як Air Quality Index, тобто Індекс Якості Повітря. Це показник, за яким вимірюється "якість", тобто, наявність у повітрі часточок дрібнодисперсного пилу - якраз їх позначають, як PM 2.5 (тобто, найдрібніші частки).

У Києві моніторинг якості веде платформа SaveEcoBot, що має вимірювальне обладнання в усіх мікрорайонах столиці та за містом. За даними платформи, "добрим" рівнем вважається показник у 0-50 AQI; "помірний" рівень у 51-100 AQI значить, що повітря лише дещо забруднене, і небезпеки немає. Показник у 101-150 AQI називають "шкідливим рівнем для чутливих груп": батькам не радять гуляти з дітьми на вулиці, людям з легеневими хворобами не варто надовго виходити з приміщень.

"Шкідливим" є показник у 151-200 AQI, коли вже всім містянам радять перебувати всередині приміщень. На рівні 201-300 AQI показники є вже "дуже шкідливими". Вищим за нього є лише "небезпечний", у більше, ніж 301 AQI. 

У вересні стан повітря у Києві перетнув спочатку тривожну "жовту" позначку, а тоді - й "червону"

Нагадаємо, якість повітря у столиці суттєво погіршилася у середині вересня. Причиною вважалися метеорологічні умови, зокрема, сильний вітер, який вирував на Київщині, у повітрі накопичуються та розповсюджуються шкідливі домішки, що утворились через пожежі в екосистемах.

А вже 23 вересня якість повітря погіршилася вкрай: індекс забруднення у деяких районах перетнув "червону лінію" та перевищив 150 AQI, що є шкідливим не тільки для чуттєвих груп, а нездоровим для більшості людей. Щодо світового рейтингу, столиця посіла 8 місце, а у десятці найбрудніших міст України займає 7 позицію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ