У Києві погіршився стан повітря, долетів пил з Каспійської низовини

Найгіршою є ситуація з забрудненням повітря у Солом'янському районі Києва, а також на Лівобережжі, поблизу Дарницької площі

якість повітря Київ
Найгірше дихається мешканцям Солом'янки та Дарниці, втім, якість повітря в цілому не критична

У середу, 2 жовтня, в Києві знов погіршився стан повітря. Ймовірні причини - пожежі в екосистемі області та транскордонний вплив. Не виключено, що до столиці долетів пил з Каспійської низовини: на його появу чекали ще 1 жовтня.

Про погіршення якості повітря повідомляє КМДА. За даними міської влади, 1 та 2 жовтня прогнозувалося потрапляння пилу з Каспійської низовини на територію Київщини. Саме такий прогноз раніше робили фахівці Укргідрометцентру.

"Станом на 15:00 фіксується підвищення концентрації зважених частинок (пилу)”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з даними проєкту SaveEcoBot, станом на 18 годину у Києві помірний рівень забруднення повітря. В середньому по місту зафіксовано показник у 57 AQI PM2.5 (кількість дрібнодисперсного пилу фракції 2,5 мікрона). Найгіршою є ситуація по вул. Миколи Шепелєва у Солом'янському районі Києва (Новокараваєві дачі), де забруднення повітря оцінюється у 116 AQI PM2.5, а також на Лівобережжі, поблизу Дарницької площі (101 AQI PM2.5).

До поліпшення ситуації зі станом повітря у КМДА порадили закрити вікна; обмежити перебування на вулиці. Також серед порад - пити багато води і, якщо є очищувач повітря, увімкнути його на максимум.

Слідкувати за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за посиланням та в застосунку "Київ Цифровий". Також стежити за якістю повітря можна на сайті проєкту SaveEcoBot.

У вересні стан повітря у Києві перетнув спочатку тривожну "жовту" позначку, а тоді - й "червону"

Нагадаємо, минулого разу якість повітря у столиці погіршилася у середині вересня. Причиною вважалися метеорологічні умови, зокрема, сильний вітер, який вирував на Київщині, у повітрі накопичуються та розповсюджуються шкідливі домішки, що утворились через пожежі в екосистемах.

А вже 23 вересня якість повітря погіршилася вкрай: індекс забруднення у деяких районах перетнув "червону лінію" та перевищив 150 AQI, що є шкідливим не тільки для чуттєвих груп, а нездоровим для більшості людей. Щодо світового рейтингу, столиця посіла 8 місце, а у десятці найбрудніших міст України займає 7 позицію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube