Перевищення концентрації небезпечного забрудника наразі фіксує більшість онлайн-станцій моніторингу столиці
Станом на ранок понеділка, 16 вересня, ситуація із забрудненістю повітря в Києві залишається тривожною. Напередодні, ввечері 15 вересня, Київська міська адміністраія попереджала киян про тимчасове погіршення його якості, але ця тимчасовість, на жаль, поки триває. Причиною вважають метеорологічні умови, зокрема, сильний вітер, який вирував на Київщині, у повітрі накопичуються та розповсюджуються шкідливі домішки, що утворились через пожежі в екосистемах.
Дійсно, станом на 23 годину 15 вересня окремі столичні станції моніторингу платформи SaveEcoBot фіксували шкідливий рівень забруднення повітря дрібнодисперсним пилом. Показники доходили до 128, а це небезпечно для здоров’я людей. На ранок 16 вересня ситуація нібито покращилась в плані цифр - такого високого рівня забруднення вже не фіксується, проте значно погіршилась загальна картина. Індекс атмосферного повітря, що перевищує норму, розповсюдився майже по всій території Києва. Найвищі показники у Святошинському, Дарницькому та Дніпровському районах.
Небезпека дрібнодисперсного пилу полягає в тому, що через надзвичайно малий розмір він проникає не тільки у легені, а й у серцево-судинну систему, викликає різноманітні захворювання, напружує імунітет. Уникнути його ми, на жаль, не можемо, але і періоди, коли зростає концентрація пилу, важливо застосовувати хоча б локальні засоби захисту. Як вберегтися:
Не тільки метеорологічні умови та пожежі викликають погіршення якості повітря. В останні роки не останню роль у цьому відіграють постійні обстріли окупантами міст України. Адже під час вибуху у повітря вивільняється безліч токсичних речовин. А ще росіяни б'ють по підприємствах, що теж додає шкоди довкіллю.
Наприклад, у серпні ворог атакував промисловий об’єкт у Тернопільській області. Виникла масштабна пожежа. Було встановлено перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі, зокрема, вуглецю оксиду, азоту діоксиду, ангідриду сірчистого, формальдегідів.
Українськими містами з найбруднішим повітрям є Дніпро та Кам’янське. Судячи з масових дописів мешканців цих міст, ситуація останнім часом погіршилася. Люди скаржаться на нестерпний сморід та фільмують чорну смугу смогу. Навіть у спеку намагаються не відкривати вікна, бо дихати неможливо. Також люди скаржаться на головний біль, кашель, подразнення очей та горла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.