Дихати знову важко: в яких районах Києва найвищий рівень забрудненості повітря

Початок робочого тижня у столиці не приніс полегшення: через низьку якість повітря найгірша ситуація у Шевченківському та Голосіївському районах, на Борщагівці та Харківському масиві

забруднення повітря
У світовому рейтингу найбрудніших столиця посідає 11 місце, а в українському - сьоме

Станом на ранок понеділка, 23 вересня, у Києві та його околицях спостерігається тимчасове та, на жаль, вже стабільне погіршення якості повітря. Індекс забруднення у деяких районах перетнув “червону лінію”  та перевищив 150 AQI, що є шкідливим не тільки для чуттєвих груп, а нездоровим для більшості людей. Щодо світового рейтингу, столиця посідає 8 місце, а у десятці найбрудніших міст України займає 7 позицію. До речі, ще сім місць у цьому сумнівному ”топ-10” належать населеним пунктам саме Київської області.  

За даними моніторингової платформи SaveEcoBot, найбруднішими точками на мапі Києва станом на ранок 23 вересня є вул. Січових Стрільців (166 пунктів AQI),  Харківське шосе (160 AQI), вул. Архітектора Вербицького (157 AQI), вул. Миколи Шепелєва на Борщагівці (155 AQI). Перевищено рівень понад 150 пунктів AQI на проспекті Перемоги, вул. Китаївській, на проспекті Правди, вул. Турівській. Поступово якість повітря зсувається від помірного рівня забруднення, що є шкідливим для чуттєвих людей до нездорового для більшості населення.

За інформацією Міністерства захисту довкілля, причиною такого довготривалого погіршення повітря є горіння торф'яників, пожежі в екосистемах, осінні коливання температур та слабкий вітер. А відчути на собі наслідки нинішньої ситуації можуть, перш за все, люди із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем. Проте абсолютно всім зараз краще звертати увагу на своє самопочуття, за можливості не перебувати довго на відкритому повітрі, тримати вікна та двері зачиненими, пити багато води, використовувати очищувач повітря, робити вологе прибирання приміщень.

Звідки взагалі взявся смог, і як відреагували на нову пошесть кияни - усі подробиці

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що смог у Києві є наслідком комбінації причин: лісових пожеж, горіння висохлих після літа торфовищ, осіннього перепаду температур, відсутності вітру тощо. Цікаво, що карта пожеж в екосистемах Київщини де в чому збігається з картою найбільших торфовищ. Зараз вони горять на схід від столиці, і саме звідти у четвер, 19 вересня, дув потужний вітер, що нагнав дим до столиці.

Також ми розповідали про те, що статус мегаполіса із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п'ятницю, 20 вересня, не надто засмутив киян. Принаймні, у соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям. Впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь - а найвідданіші фанати міського голови жартують про їжачка в тумані та намагаються перекласти українською "Смог в Киеве - смогу и в Украине".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube