Недопалки чи робота ППО - влада плутається в причинах пожеж, що перетворили Київ на найбрудніше місто світу

КМДА та Міндовкілля пишуть, що причина забруднення повітря столиці у пожежах в лісах Київщини за Вишгородом, у той час, як держпідприємство, відповідальне за ці ліси, стверджує, що всі вогнища вже загашені, а ймовірною причиною є робота ППО під Борисполем

Стан повітря Київ забруднення пожежі
Станом на ранок 20 вересня повітря у Києві найбрудніше з усіх мегаполісів світу за даними сервісу IQ Air (Швейцарія)

Зранку у п'ятницю, 20 вересня Київ офіційно став найбруднішим містом світу за станом атмосферного повітря. Так, близько 09:00 ранку українська столиця випередила столицю Єгипту, Каїр, за кількістю дрібнозважених частинок пилу в повітрі, яка нині становить 176 AQI (індекс якості повітря) проти 152 у Каїрі - дані надає швейцарський сервіс IQ Air. Між тим, центральні та місцеві органи влади, що також розташовані у Києві, трохи розходяться в даних і "заплуталися" з приводу причин такої ситуації.

Так, КМВА - військова адміністрація - повідомила про пожежі в екосистемах Київщини та метеоумови, що сприяють накопиченню шкідливих речовин у повітрі (тобто, відсутність вітру, що видував би шкідливий дим з міста). КМДА, тобто, адміністрація цивільна, конкретизувала: йдеться про пожежі у екосистемі Вишгородського району, "за інформацією оперативного чергового ГУ ДСНС області".

Міндовкілля "грішить" на ті-ж таки лісові пожежі та сезонні перепади температур. Там пишуть про займання у Дубечанському, Новосілківському та Феневицькому лісництвах (всі три - на північ від столиці, на Вишгородщині). Там, пишуть чиновники на Facebook, "ймовірно" причиною пожеж було недбале поводження з вогнем.

"...кинуті недопалки або сірники, розведення багать і необережне користування ними, роботи у лісових зонах (утилізація сміття, будівництво), а також випалювання трави на лісових галявинах", - пише Міндовкілля у соцмережах про прямі причини пожеж.

А от Держпідприємство "Ліси України", яке, власне, і відповідає за Новосілківське, Феневицьке, Дубечанське та інші лісництва у регіоні подібні "звинувачення" спростовує. Там пишуть: на територіях ДП "Ліси України" на Київщині ліквідовані всі пожежі: смог у столиці виник з інших причин.

"Наразі на територіях філій ДП "Ліси України" на Київщині загашено і локалізовано всі пожежі. Найбільші осередки на цьому тижні були в Іванківській та Вищедубечанській філіях. Загальна площа ліквідованих пожеж склала 202 гектари. Проте не виключено займання на ділянках інших лісокористувачів поблизу столиці", - пишуть у ДП "Ліси України".

"Ліси України" називає ще одну причину для лісових пожеж - роботу українського ППО. Так, за даними підприємства, зранку у п'ятницю, 20 вересня працівники Бориспільської філії ДП "Ліси України" виявили нове займання.

"Причина – робота нашої протиповітряної оборони по ворожим дронам. Пожежу локалізували на площі 0,10 га. Ситуація під контролем, загрози лісам немає", - пишуть лісники.

Що відбувається з повітрям у Києві та області у вересні - офіційно

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві у п'ятницю зранку, 20 вересня, зафіксували погіршення стану повітря. Ймовірна причина - пожежі в екосистемі Київщини. Киянам рекомендують не провітрювати приміщення та обмежити тривале перебування на вулиці.

Раніше ми повідомляли, що через метеорологічні умови - високі температури та відсутність опадів у Києві із самого початку вересня накопичуються та утримуються шкідливі домішки у повітрі. Окремо сприяє цьому й пожежна ситуація в столиці та області. Зокрема, дуже високий рівень забрудненості повітря зафіксували 15 вересня. Також ідентична проблема у столиці тривала протягом 3-8 вересня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube