Колір Києва - жовтий: що з повітрям у столиці, і чи вже можна провітрити квартиру

Рівень забрудненості повітря у Києві встановився на позначці помірний, із середнім показником у 78 AQI, найгіршою є ситуація на півночі міста та на Лівобережжі, втім, усі обмеження, накладені напередодні, вже скасовано

Забруднення повітря Київ
Київ перебуває в "жовтій" частині спектру забруднення повітря - це означає, що дихати у місті вже нешкідливо, але запах гару ще є

Станом на ранок 21 вересня 2024 року рівень забрудненості повітря у Києві встановився на позначці "помірний", із середнім показником у 78 AQI. Найгіршою є ситуація на півночі Оболоні, на Лівобережжі, а також у районі проспекта Академіка Глушкова у Голосіївському районі, де повітря найбрудніше. Загалом Київ виправився у світовому рейтингу, і замість перших сходинок у переліку найбрудніших міст світу займає вже 18-ту - одразу за Варшавою, Амстердамом і Карачі.

Зранку 21 вересня 2024-го найбруднішими точками у Києві, за даними платформи SaveEcoBot, виявився проспект Глушкова (150 пунктів AQI), північ Оболоні - вул. Полярна (135 AQI), Харківський масив на Лівобережжі, вул. Архітектора Вербицького (128 AQI). Усе місто перебуває у "жовтій" частині спектру за станом повітря, тобто, від "помірного" рівня забруднення до "шкідливого рівня для чутливих груп". Червоних, шкідливих, та фіолетових - дуже шкідливих, рівнів, як добу назад, вже немає.

Разом з тим, Київ випав і з першої десятки міст з найбільш забрудненим повітрям серед мегаполісів світу, що укладає швейцарський сервіс IQ Air. Нині українська столиця розташувалася на 18-й сходинці рейтингу, поряд з Алжиром і Карачі, залишивши позаду столицю Нідерландів, Амстердам, та Польщі - Варшаву.

Водночас, у місті скасовано усі обмеження та попередні рекомендації (не відкривати вікна, перебувати всередині приміщень, особливо, для чутливих груп населення), встановлені КМДА напередодні. Згідно з повідомленням від КМДА за вечір 20 вересня, якість повітря у місті дійсно нормалізувалася, про що повідомив міський портал з посиланням на директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного.

Звідки взагалі взявся смог, і як відреагували на нову пошесть кияни - усі подробиці

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що смог у Києві є наслідком комбінації причин: лісових пожеж, горіння висохлих після літа торфовищ, осіннього перепаду температур, відсутності вітру тощо. Цікаво, що карта пожеж у екосистемах Київщини де в чому збігається з картою найбільших торфовищ. Зараз вони горять на схід від столиці, і саме звідти у четвер, 19 вересня, дув потужний вітер, що нагнав дим до столиці.

Також ми розповідали про те, що статус мегаполіса із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п'ятницю, 20 вересня, не надто засмутив киян. Принаймні, у соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям. Впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь - а найвідданіші фанати міського голови жартують про їжачка в тумані та намагаються перекласти українською "Смог в Киеве - смогу и в Украине".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube