Невже це я вчора кальяном? - кияни жартують про смог від торфовищ, що оповив столицю

У соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям: впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь, то чому б і Києву не очолити антирейтинг міст за якістю повітря

Якість повітря пожежі забруднення Київ
Кияни привчилися до легкої реакції навіть на тяжкі визови, як-от погана ситуація з повітрям у столиці

Статус мегаполіса із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п'ятницю, 20 вересня, не надто засмутив киян. Принаймні, у соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям. Впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь - а найвідданіші фанати міського голови жартують про їжачка в тумані та намагаються перекласти українською "Смог в Киеве - смогу и в Украине".

Кияни реагують на ситуацію з гумором. Facebook є чудовим мірилом настрою - і з вранішніх дописів, що роблять мешканці столиці, можна зробити висновок: смог став просто ще одним випробуванням, і не більше. А що Київ впевнено дійшов до першої сходинки - то привітання можна надсилати за будь-якою адресою: до стабільно поганої екологічної ситуації долучилися майже всі.

"Повітря забруднене, дихати неможливо. Невже це я вчора кальяном...!?" - жартує киянин, ректор Академії мистецтв імені Павла Чубинського Василь Романчишин, а в коментарях до його допису колеги іронізують - мовляв, не треба було "налягати".

Гумор понад усе: кияни кпинять зі смогу, що оповив місто
Гумор понад усе: кияни кпинять зі смогу, що оповив місто

Про зіпсоване повітря, "смог в Киеве - смогу и в Украине" та їжачків в тумані не жартують хіба люди, що загубили почуття гумору. Киянка й активістка Ольга Миколюк зазначає: треба було менше експериментувати напередодні з димовухами (попередній допис - саме з цього приводу). А медійник Саша Марк жартує - будь-яку життєву ситуацію можна описати трьома фразами.

"Значить, так треба"; "ретроградний Меркурій"; "все не просто так". А що повітря забруднене - бо щось десь горіло, або все не просто так", - пише він у Facebook.

А Євгенія Аратовська, засновниця екоорганізації "Україна без сміття", зазначає, що однією з основних причин смогу, і пожеж, через які той виникає, є якраз сміттєзвалища під Києвом. Одне з них, пише Аратовська, розташоване саме у Вишгородському районі, на межі з лісом, де днями горіло більше за 100 га дерев.

"Самі того не усвідомлюючи, ми створюємо стихійні пожежі. Викидаючи сміття без сортування гамузом у вуличні баки. Масово горять звалища по всій Україні (Київ в цьому не унікальний), класично — у вересні. За літо концентрація органіки досягає таких масштабів, що утворений в шарах сміттєзвалища метан не витримує тиску і починається самозаймання звалищ", - зазначає екологиня, додаючи "перчинку": у Києві саме гостює Урсула фон дер Ляйєн, очільниця Єврокомісії - тож вона цілком може поцікавитись агресивним "омбре" в українській столиці, та тим, чому в країні досі не заборонено захоронювати харчові органічні відходи.

Чому Київ лідирує серед мегаполісів з найбруднішим повітрям у світі та коли спаде смог

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що зранку у п'ятницю, 20 вересня Київ офіційно став найбруднішим містом світу за станом атмосферного повітря. Так, близько 09:00 ранку українська столиця випередила столицю Єгипту, Каїр, за кількістю дрібно зважених частинок пилу в повітрі, яка нині становить 176 AQI (індекс якості повітря) проти 152 у Каїрі - дані надає швейцарський сервіс IQ Air. Тим часом центральні та місцеві органи влади, що також розташовані у Києві, трохи розходяться в даних і "заплуталися" з приводу причин такої ситуації.

Також ми розповідали про те, що смог у Києві є наслідком комбінації причин: лісових пожеж, горіння висохлих після літа торфовищ, осіннього перепаду температур, відсутності вітру тощо. Цікаво, що карта пожеж в екосистемах Київщини де в чому збігається з картою найбільших торфовищ. Зараз вони горять на схід від столиці, і саме звідти у четвер, 19 вересня, дув потужний вітер, що нагнав дим до столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ