Валіза без ручки: у Києві не вдалося продати найдорожчу недобудову десятиліття

Наприкінці вересня вже втретє було зірвано продаж з аукціона найбільшої недобудови столиці, двох веж хмарочоса Sky Towers: жоден з 10 учасників не вніс гарантованого внеску у сумі 55 млн гривень для участі в торгах

Sky Towers продаж аукціон СЕТАМ
200-метрову будівлю почали зводити ще 2007 року, а проєкт був не просто амбітним - хмарочос мав би стати перлиною Києва

27 вересня 2024 року вже втретє поспіль був зірваний продаж з аукціона найбільшого недобуду в Україні, хмарочоса Sky Towers. На аукціон його виставив Укрексімбанк, і ціна за об'єкт була порівняно невеликою - на рівні 1,1 млрд грн. Втім, аукціон так і не відбувся через відсутність гарантійних внесків від зацікавлених учасників.

Про зірваний продаж об'єкту йдеться на сайті системи електронних торгів арештованого майна СЕТАМ. Вежі Sky Towers розташовані на перехресті вулиць Шолуденка, Борщагівської та проспекту Перемоги у Шевченківському районі Києва. Загальна площа будівництва складає 51,4 тисячі кв м. Готовність обʼєкта оцінюють у 51%. Це наразі найбільший запроєктований об'єкт з усіх, що коли-небудь будувалися в українській столиці.

Стартова ціна лота з урахуванням ПДВ становила майже 1,1 млрд грн, крок аукціону встановили на рівні 11 млн. З 28 серпня по 18 вересня десять учасників подали заявку на участь в торгах, але жоден з них не сплатив гарантованого внеску у сумі 55 млн гривень (5% від вартості обʼєкта).

Що за "короля недобудов" продають у Києві

200-метрову будівлю почали зводити ще 2007 року. Проєкт був не просто амбітним, хмарочос мав би стати перлиною Києва: всередині 47-поверхівки мали розмістити один з найпотужніших офісних комплексів на 17 тисяч співробітників, а сусіднія 41-поверхова башта повинна була стати п'ятизірковим готелем на 500 номерів, унизу ж під будівлями закладений паркінг на 860 машиномісць. Загальна вартість проєкту склала більше півмільярда доларів.

На початку забудови об'єкт був головною окрасою портфоліо девелопера Kyiv Donbass Development Group. Його проєктувало гонконгське бюро DLN, а до київських реалій адаптувало столичне архітектурне агентство Віталія Васягіна. Підкреслимо амбітність проєкту цифрами: найвища башта Sky Towers, згідно проєкту, мала височіти на 214 метрів. Найвищий хмарочос Києва на даний момент - ЖК Кловський - має 168 метрів, башта БЦ і ТРЦ Gulliver сягає 141 метри у висоту, а БЦ Парус - 133 метрів. Відтак, це був би один з найвищих хмарочосів Східної Європи.

Про справжні розміри будинків говорить сама лише кількість ліфтів у баштах: у вежі "А" (вища), де мав розміститися офісний центр, їх мало б бути 22 пасажирських та 2 пожежних. У готельній вежі "Б" (нижча) - 15 пасажирських, 2 пожежних, крім того, ще 4 пасажирських ліфти мали б спускатися на підземний паркінг - а це, нагадаємо, 8 поверхів, та підійматися на висоту до 7 поверху.

Вперше Sky Towers намагались продати у 2021 році, з початковою ставкою 7,5 млрд гривень. Зацікавлених у купівлі не було, тому стартову ціну знизили до 5,5 млрд, а зараз – до 1,1 млрд.

Як Sky Towers виставляли на продаж, і що відбувається на ринку офісної нерухомості столиці

Нагадаємо, Sky Towers вчергове виставили на продаж наприкінці серпня 2024 року. Дві вежі, готовність яких оцінюють у 39,4%, мали б продавати з електронного аукціону на майданчику СЕТАМ. Втім, ще тоді Інформатор писав про те, що навряд чи цей об'єкт викличе фурор серед столичних компаній-девелоперів: надто вже велика сума потрібна для добудови двох башт хмарочосу, і надто дешево коштує нерухомість на київському ринку в розпал війни.

Також ми писали про те, що у Києві масово виставляють на продаж бізнес-центри. На сайтах з продажу нерухомості можна знайти оголошення про продаж цілих комплексів, що розташовані у різних районах міста. Ціни вар'юються від 5 до 28 млн доларів США, втім, фахівці кажуть, що власники нерухомості не завжди адекватно оцінюють свої об'єкти. Втім, тенденція очевидна: інвестори, передовсім іноземні, бажають вивести з України капітали, що було вкладено у нерухомість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube