Стало відомо, на скільки відсотків заповнені офісні приміщення у Києві

Вакантність офісної нерухомості, тобто співвідношення не зданих в оренду площ до до всієї площі приміщень, і досі не вийшла на довоєнний рівень

нерухомість
Ані ремонт, що входить в орендну плату, ані пільгові ставки не впливають на підвищення попиту

Офісні будівлі Києва, що почали порожніти під час пандемії коронавірусу, станом на кінець вересня 2024 року у багатьох випадках все ще вільні від орендарів. І коли у багатоповерхових бізнес-центрах чверть приміщень стоять порожніми, це в нинішніх умовах вважається непоганим показником. Проте це далеко від довоєнного рівня, коли незайнятими були лише 5-7% столичних офісів.

Про слабку активність ринку офісної нерухомості в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” розповіла Анна Лаєвська, комерційна директорка компанії “Інтергал-Буд”, що є одним із головних девелоперських підприємств України. За її інформацією, вакантність столичного ринку сягає 30-35%, якщо казати про хороші локації. У тих, що такими не вважаються, наприклад Солом’янка чи Лук'янівка, яких уникають через ворожі прильоти, взагалі немає попиту на оренду офісів. Незаповнені навіть нові бізнес-центри, що мають переваги у вигляді укриттів, генераторів, великих підземних паркінгів.

“Ще одна перевага - робимо власним коштом ремонт гарної якості, ця послуга входить в орендну плату. Плюс пільгові ставки на перший і другий рік оренди, вони є досить приємними, щоб ми могли забезпечувати попит. Проте загалом вакантність столичного ринку сягає 30-35% по об'єктах, навіть у хороших локаціях”, - зазначила Анна Лаєвська.

Щодо існуючих орендарів, українські компанії здебільшого не розширюють свої площі, а обирають варіант переїзду на більш вигідні умови та більш якісний та сучасний ремонт. Виняток - IT-компанії, які періодично розширюються та змінюють локацію. А збільшують існуючі площі переважно посольства, дипломатичні та гуманітарні місії, фонди. Проте переїжджають вони виключно в готові приміщення з ремонтом, не бажаючи чекати, коли буде зроблений ремонт саме “під них”. 

Ринок-шайба та "друкарський верстат №1" у країні: що ще можна орендувати у Києві

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що У Києві виставлено в оренду унікальний об'єкт нерухомості, критий ринок-"шайбу", що на вул. Мокрій, 1 у Солом'янському районі. Донедавна всередині працював магазин "Велика кишеня", найближчий до Південного залізничного вокзалу, та ритейлери вирішили з'їхати з приміщення. Тепер воно перебуває у дещо занедбаному стані - щоб описати його, ріелтори вживають евфемізм "потребує косметичного ремонту".

Також ми писали, що 15 серпня 2024-го Фонд держмайна України проведе аукціон щодо оренди приміщень всередині видавничого комплексу "Преса України", що розташоване просто біля ст.м. "Шулявська" у Києві. Загальна площа нерухомості становить 10,4 тис. кв.м, і йдеться про п'ять приміщень всередині комплексу, будиночок охорони та дві площадки, на яких облаштовано автомобільні стоянки. Звучить непогано, але є єдина проблема: за умовами розпорядника майна, використовувати його можна лише за прямим призначенням - тобто, друкувати книжки чи періодичні видання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube