В Кличка витратять 100 тисяч гривень, щоб перевірити, чи достатньо безбар'єрною є Київрада

Читать на русском

До вересня підрядна організація має обстежити будівлю на Хрещатику, 36 з точки зору оцінки ступеня безбар'єрності, після чого надасть пропозиції про те, що саме варто змінити у обладнанні Київради

Читать на русском
Формування безбар'єрного середовища КМДА Кличко Київ
Підрядна організація пов'язана з Національною асамблеєю людей з інвалідністю України, тож обтеження буде фаховим

До вересня підрядна організація має обстежити будівлю на Хрещатику, 36 з точки зору оцінки ступеня безбар'єрності, після чого надасть пропозиції про те, що саме варто змінити у обладнанні Київради

Київська міськрада має намір оцінити ступінь безбар’єрності у власному адмінбудинку на вул. Хрещатик, 36. Тендер вже проведено, договір з виконавцем послуги - укладено, а саму перевірку мають провести до 30 вересня. Міському бюджету це коштуватиме 98 тисяч гривень.

Про проведення незвичного тендера йдеться у повідомленні в електронній системі публічних закупівель Prozorro. За результатами тендеру Київська міська рада уклала договір з підприємством об'єднання громадян "Ресурсний центр "Безбар'єрна Україна" громадської спілки "Всеукраїнське об'єднання "Національна асамблея людей з інвалідністю України".

Як пише "Київвлада", виконавець має надати послуги з проведення обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в адміністративному будинку на вул. Хрещатик, 36, літер “А”. Замовник зобов’язаний надати виконавцю доступ до будівлі та споруд для виконання точних замірів.

У звіті мають відобразити наявний стан приміщень, надати пропозиції та рекомендації стосовно необхідних змін з посиланням на діючі нормативні документи з інклюзивності та/або міжнародний досвід. Строк надання послуг- до 30 вересня 2024 року, сума договору складає 98,8 тисячі гривень.

Безбар'єрність? - Ні, не чули: як влада у Києві імітує створення інклюзивного середовища

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що сайти органів влади у Києві де-факто імітують наповнення інформації про інклюзію. Хоча з 2021 року місцеві громади України повинні потроху створювати безбар'єрний простір. Це їхнє зобов'язання у рамках Нацстратегії, що було прийнято до 2030 року. Київські ж сайти міських департаментів КМДА або взагалі не мають інформації про інклюзію та створення безбар'єрного середовища, або розмістили у відповідних розділах лише "сліпі" посилання, що ведуть внікуди.

А у середині листопада 2023-го ми писали про гучний скандал через безбар'єрність з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка. Виявилося, що виш не обладнаний допоміжними технічними засобами, що здатні забезпечити інклюзивність та доступ до приміщення для маломобільних, та людей з обмеженими можливостями. Питання руба поставив громадський діяч, військовий Олег Симороз, який не зміг скористатися послугами ліфту під час повітряної тривоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.