УПЦ зазнала нищівної поразки у Київському окружному суді, що буде далі

Київська митрополія Української православної церкви програла в суді, не зумівши спростувати власний канонічний зв'язок із Московським патріархатом

УПЦ суд
Очільники УПЦ не змогли знайти аргументи, згідно з якими УПЦ не мала б зв'язку з російським православ'ям

Київська митрополія Української православної церкви програла в суді, не зумівши спростувати власний канонічний зв'язок із Московським патріархатом. 18 вересня Київський окружний адмінсуд поставив крапку в спробі УПЦ довести нечинність висновків релігієзнавців, що робили експертизу Статуту УПЦ. Судді стали на сторону Держслужби з етнополітики та свободи совісті, вирішивши, що позивачі - юристи церкви - не змогли грунтовно довести упередженість фахівців, залучених держслужбою та не мали аргументів, аби спростувати сам зміст їхньої експертизи.

Про судове фіаско УПЦ пише видання Главком. За його даними, церковники понад рік судилися з Держслужбою з етнополітики та свободи совісті Мінкультури, добиваючись визнання бездіяльності чиновників через відсутність їхньої реакції на відвід експертам, долучених до релігієзнавчої експертизи. Позивачі просили визнати нечинним і сам висновок фахівців, залучених держслужбою - там мовиться про наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, затверджений наказом Держслужби з етнополітики 27 січня 2023 року. Зрештою, 18 вересня Київський окружний адмінсуд дійшов висновку про неспроможність аргументів УПЦ.

"Позивачем (Київська Митрополія УПЦ) не надано доказів, які б доводили вплив індивідуальних поглядів експертів на хід та результат релігієзнавчої експертизи, колегіально та одноголосно зроблені висновки тощо. Крім того, позивач не представив аргументів, які б спростовували сам зміст висновку релігієзнавчої експертизи, що може свідчити про його об’єктивність", – сказано у судовому рішенні.

Зазначимо, що держслужба залучила до експертизи Статуту УПЦ п'ятьох професорів, докторів наук і одного кандидата наук. Вони досліджували низку документів, окрім, власне, Статуту - грамоту Олексія II, Патріарха Московського і всієї Русі митрополиту Філарету (жовтень 1990-го); також - рішення Архієрейського Собору РПЦ від 25-27 жовтня 1990 року щодо статусу УПЦ. Крім того, вивчали чинну редакцію статуту РПЦ і листи митрополита УПЦ Онуфрія, у яких той тлумачив положення нового Статуту власної церкви.

Під час роботи експертів - релігієзнавців, йдеться у рішенні суду, був присутнім представник УПЦ, голова Синодального юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов. Він заявляв відвід чотирьом членам групи 10 січня 2023 року. А через два дні після цього держслужба відправила листа митрополиту Онуфрію з проханням письмово підтвердили чи спростувати наявність церковно-канонічного зв'язку УПЦ з РПЦ, на що не отримала жодної відповіді.

У рішенні суду йдеться про те, що позивач не зміг висунути жодних зауважень "щодо суті та змісту самої релігієзнавчої експертизи". Рішення Київського окружного адмінсуду набирає законної сили за місяць, коли збіжить термін подання апеляційної скарги.

Як у Києві зносили "храм - МАФ" УПЦ біля Десятинної церкви

Нагадаємо, Інформатор повідомляв про те, що у Києві в ніч на 17 травня знесли незаконний "храм - МАФ" УПЦ. Він був зведений поблизу Десятинної церкви. Демонтаж виконали близько опівночі.

Також ми писали про політичні "розбірки" між Гаріком Корогодським і депутатом Київради Леонідом Ємцем через голосування Ради за заборону УПЦ. Ємець прямо звинуватив Анну Пуртову, столичну депутатку-мажоритарницю від "Слуги народу", у неголосуванні за закон №8371, що забороняє російську церкву в Україні. А коли йому пояснили, що депутатка хворіє на коронавірус - за свої вибачення став вимагати від неї визначити свою позицію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube