Архідиякон УПЦ (МП) міг діяти на користь країни-агресорки, наразі встановлюються всі обставини
Служба безпеки України оголосила про підозру клірику Української православної церкви (Московського патріархату). Він організовував провокації у Києво-Печерській лаврі. Мова, найвірогідніше, йде про архідиякона Павла (Музичука).
Про це повідомляє СБУ у Фейсбуці. За даними розслідування, зазначений духовний представник виступав на користь держави-агресора. Він виявився одним із найближчих соратників митрополита Павла (Лебедя) який має відношення до масових подій навесні 2023 року, спрямованих на підірвання суспільно-політичної стабільності в Києві.
За допомогою пропагандиста, відомого своєю прокремлівською позицією, злочинець координував створення та поширення провокаційних відео, що викликали штучні заворушення навколо Лаври. Отримані матеріали негайно використовувалися російськими ЗМІ для розповсюдження неправдивої інформації про ситуацію в Україні, спрямовану на міжнародну аудиторію, додали в СБУ.
Крім того, згідно із зібраними доказами, зазначена особа активно виправдовувала збройну агресію росії проти України та піднімала репутацію військово-політичного керівництва рф, намагаючись при цьому дискредитувати Збройні Сили України та її захисників, зокрема у Маріуполі.
Під час обшуків в місці його перебування було вилучено комп'ютерну техніку, понад десять мобільних телефонів та майже 300 SIM-карток із доказами його злочинних дій. Відповідно до законодавства, йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Розслідування продовжується з метою встановлення всіх обставин злочину. Підозрюваному загрожує покарання у вигляді тюремного ув'язнення.
Нардеп Артем Дмитрук, якому у 2021 році було припинено членство у фракції "Слуга народу", повідомив, що мова йде про архідиякона Павла (Музичука). Він написав, що СБУ провела обшук у його келії. Після цього співробітники СБУ забрали Павла на допит. За словами депутата, разом з ним був його адвокат.
Зупинити незаконне будівництво можливо, і навіть не так складно, як думає більшість: про досвід боротьби з хижацькою забудовою розповідає членкиня Нацкомітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Ольга Рутковська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.