У парках та скверах Києва ялинки обробляють спеціальними речовинами - для чого це роблять

Читать на русском

Обробляють ялинки, сосни, туї, ялівці та кипариси

Читать на русском
Обробка дерев
У Києві комунальники традиційно обробляють дерева спеціальними речовинами – репелентами

Обробляють ялинки, сосни, туї, ялівці та кипариси

У Києві щорічно напередодні новорічно-різдвяних свят молоді ялинки, сосни, туї, ялівці та кипариси у парках і скверах обробляють спеціальними речовинами – репелентами. Таким чином комунальники намагаються вберегти рослини від рук крадіїв. Репеленти у теплому приміщенні виділяють різкий неприємний запах, що ніяк не додає святкового настрою.

Як нагадали у Київзеленбуді, за кожне самовільно зрубане хвойне дерево передбачено штраф, розмір якого залежить від величини та місцеперебування зеленого насадження. У лісах – від 759 до 3 432 гривень, в межах міста та інших населених пунктів – від 1 152 до 1 852 гривень, в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 11 495 до 52 311 гривень.

"У період новорічних свят пильної охорони потребують молоді ялини, сосни, туї, ялівці та кипариси. Відтак, у парках, скверах та інших зелених зонах столиці також посилюють заходи зі збереження зелених насаджень", - вказали у Київзеленбуді.

Лікування вікових дерев у столиці

У Києві триває лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду. Це 18 ботанічних пам’яток природи місцевого значення. Йдеться про заходи, необхідні для покращення стану зелених насаджень: видалення сухих гілок та тих, що перетинаються, вилучення плодових тіл грибів, зачистка, обробка фунгіцидами уражених місць.

На кожну пам’ятку природи підготовлено технологічну карту на виконання робіт з лікування вікового дерева. Відповідні документи розробив Національний ботанічний сад імені Гришка НАН України на основі моніторингу стану зелених насаджень. До лікування вікових дерев залучено фахівців-арбористів. Перелік ботанічних пам’яток природи місцевого значення: "Сирецький дуб", "Віковий дуб", "Катальпа красуня", "Перунів дуб", "Дуб довгожитель", "Партизанський дуб", "Святошин клен", "Вікове дерево груші", "Дуб Янати", "Дуб Котова", "Група вікових дерев береки", "Віковий велетенський екземпляр тополі чорної", "Сосна Нестерова", "Гнілецька верба", "Велетень заплави", "Вікове дерево дуба-красеня", "Дуб Красень", "Віковий дуб Кащенка".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.