У нову трирічну програму підтримки молоді та спорту в Києві включили премії від Кличка

На сайті Київради з'явився проєкт цільової комплексної програми з міської політики щодо молоді та розвитку спорту в столиці загальною вартістю понад 4,5 мільярди гривень

Київрада проєкт міська програма молодь спорт
У 2020 році юні кияни влаштували найдивнішу акцію: вийшли з плакатами на абсолютно різні теми в кумедних масках

Київрада готується приймати комплексну міську цільову програму "Молодь та спорт столиці" на 2025-2027 роки. Її загальна "вартість" на усі три наступні роки складе понад 4,5 млрд грн. При цьому саму програму розділять на три частини: перша буде присвячена, власне, підтримці молоді, друга - спорту та спортивній інфраструктурі (вона в усьому переліку найдорожча). Третя програма присвячена оздоровленню та відпочинку дітей.

Проєкт комплексної міської цільової програми "Молодь та спорт столиці" з'явився на сайті Київради. 3 жовтня його вніс до міської ради Департамент молоді та спорту КМДА, за підписом в.о. директора, Володимира Видиша. В документі йдеться про затвердження програми й визначення Департаменту молоді та спорту відповідальним за її виконання.

Метою програми вказано "формування спроможного і всебічно розвинутого молодого покоління", а також утвердження здорового способу життя. Оперативними цілями - те ж-таки просування здорового способу життя, підвищення рівня зайнятості киян і їхньої соціальної захищеності. За це Київраді пропонують сплатити кругленьку суму: усі 3 роки програми обійдуться бюджету міста в 4,5 млрд грн. У 2025 році реалізація коштуватиме 1,4 млрд, наступного 2026 року - 1,5 млрд, ще за рік з бюджету доведеться викласти вже 1,6 млрд грн. Лише 130 млн грн за всі три роки планують залучити з позабюджетних джерел.

Згідно з проєктом, "генеральна" програма розділиться на три головні. А саме, цільову програму з підтримки молоді "вартістю" 344 млн грн за три роки; цільову "Київ спортивний" ціною у майже 2,9 млрд грн і цільову програму з оздоровлення та відпочинку дітей на 1,3 млрд грн.

Цікаво, що в блоку про "шляхи та засоби розв'язання проблем міста" під номером один у якості такого "шляху" вказано призначення премії від міського голови "за особливі досягнення молоді у розбудові столиці". Зараз Кличко все частіше проводить публічні заходи "для телекамер" з привітання різноманітних верств населення - ветеранів війни, вчителів, юних активних киян тощо. Ймовірно, подібні підходи міська влада сповідуватиме й надалі.

Але є й більш здорові ідеї. Так, в програмі прописана організація дозвілля молоді за місцем проживання шляхом проведення гуртків, ігор, вечорів відпочинку, спортзаходів тощо. Крім того, у Києві нарешті впроваджуватимуть систему профорієнтації, та розширюватимуть інформаційне поле щодо наявних професій і попиту на них.

Київрада повертає у власність міста Київводоканал та кличе киян працювати присяжними

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що Київрада оголосила додатковий набір присяжних до кількох судів Києва. Це цікава й дуже пізнавальна робота, за яку ще й непогано платять, а час, що присяжні витрачають на роботу в суді, зараховується до всіх видів трудового стажу. А покликати можуть на розгляд як відносно "простих" справ, про всиновлення чи визнання особи безвісно відсутньою, так і на кримінальні справи, де обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.

Також ми розповідали, що Київрада повертає в управління міста підприємство "Київводоканал" - з усім його майном і боргами. Таке рішення, кажуть депутати, викликано тим, що одне із найважливіших підприємств критичної інфраструктури наразі працює на межі своїх економічних, технічних, кадрових та фінансових можливостей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube